Ubytovanie

V centre Žiliny, jej okrajových častiach, ako aj v kúpeľnom meste Rajecké Teplice nájdete dostatok možností na ubytovanie a zmysluplné využitie voľného času.

Výhodou Žiliny ako krajského mesta je to, že využíva svoj kultúrno- historický potenciál. Je zároveň dopravným uzlom. V jej blízkosti sa nachádza niekoľko výnimočných turistických atraktivít i termálne pramene.

Návštevníci si môžu vybrať zo širokej ponuky ubytovania. Návštevníci, ktorí hľadajú maximálne kvalitné služby, majú k dispozícii niekoľko štvorhviezdičkových hotelov. V Žiline sú to Dubná Skala, Holiday Inn a Polom, v Rajeckých Tepliciach hotely Aphrodite a Diplomat. Nasleduje široký výber zo siete trojhviezdičkových hotelov. Spomenúť môžeme žilinské hotely Slovakia, Grand, Galileo, Slovan, George, Luna, Econo hotel, Boss. V Rajeckých Tepliciach si môžete vybrať z ponuky trojhviezdičkových hotelov Skalka, Villa Flóra, Laura, Veľká Fatra a Malá Fatra. Kvalitné služby nájdete aj v dvojhviezdičkových hoteloch. V Žiline môžeme spomenúť Bôrik a Garni. Okrem rozvetvenej hotelovej siete si môžu návštevníci vybrať aj z ponuky penziónov. V Žiline sú to trojhviezdičkové penzióny Central park, Kamélia, Vix, Rákoczi, dvojhviezdičkové Junior, Villa Budatín, Bánová, jednohviezdičkové A Club, Pars a U Jakuba. V Rajeckých Tepliciach máte k dispozícii služby penziónov Vila Milica, Vila Viktória, Antik, Daniela, Luna a ďalších. Takisto si tu môžete vybrať ubytovanie v súkromí, ktoré ponúkajú vo viacerých domoch. Viacero možností máte aj v prípade, ak sa rozhodnete využiť služby niektorej zo žilinských ubytovní.


Palace Hotel Polom

Exkluzívny BEST WESTERN PLUS Palace Hotel Polom**** je vstupnou bránou do centra mesta. Majestátny hotel púta pozornosť nielen svojím historickým vzhľadom, ale aj históriou, ktorú cítiť v každej časti interiéru. Hotel ponúka 70 nadštandardných jedno a dvojlôžkových plne klimatizovaných izieb a 3 elegntné apartmány. 

Boutique Hotel Dubná Skala

Hotel Dubná Skala sa nachádza v historickom centre Žiliny. Je to jediný hotel s prívlastkom „boutique“ v Žilinskom kraji. Nájdete tu exkluzívne prostredie vytvorené pomocou jedinečného dizajnu, decentného luxusu a komornej atmosféry. Hotel sídli v historickej budove s vlastným parkoviskom. 

Hotel Holiday Inn

Moderný štvorhviezdičkový hotel v blízkosti centra mesta v štýlovom a elegantnom prostredí. Hotel poskytuje svojim zákazníkom pohodlie v komfortne zariadených izbách v troch kategóriách – štandard, executive a štúdio. Okrem ubytovacích služieb rozmaznáva svojich hostí aj svojou gastronómiou. 

Penzión PARS

Penzión Pars je situovaný v historickom objekte železničnej kolónie neďaleko autobusovej a železničnej stanice v Žiline. Budova penziónu prešla kompletnou rekonštrukciou, pričom sa ponechala pôvodná a penziónu príznačná podoba fasády.

Hotel Villa Nečas

Hotel Villa Nečas je členom Asociácie historických hotelov Slovenska. Ide o skupinu hotelov, zámkov a kaštieľov, ktoré predstavujú stelesnenie tradície a histórie, ktorú svojím pokrytím ponúka celá krajina a ľudia vo forme svojej pohostinnosti a výnimočnosti s dôrazom na jedinečný zážitok.

Hotel Grand

Hotel Grand sa nachádza priamo v historickom centre Žiliny. Hotel bol prvýkrát otvorený v roku 1910 pod názvom Hotel Centrál. V roku 2004 bola budova aj interiér hotela kompletne rekonštruovaná za účelom zvýšenia kvality ubytovania.

Penzión Central Park

Penzión Central Park *** sa nachádza priamo v centre mesta Žilina v blízkosti najstaršieho mestského parku. Po vstupe do znovuzrekonštruovanej vily so secesnými prvkami sa ocitnete v moderne zariadenom interiéri. Návštevníkom je garantovaný pobyt v príjemnom a pokojnom prostredí.

Hotel Aphrodite Palace

Hotel sa nachádza v centre kúpeľného mesta Rajecké Teplice. Návštevníkom ponúka spolu 111 izieb. Pôvodne mal názov Hotel Veľká Fatra, ktorý zrekonštruovali a pod novým názvom Hotel Aphrodite Palace prvýkrát otvorili v apríli 2014.

Hotel Bôrik

Hotel Bôrik je situovaný v príjemnom a pokojnom prostredí Bôrického parku, ktorý je využívaný najmä na prechádzky a bežecké aktivity. Prevádzku otvorili po kompletnej rekonštrukcii budovy a interiéru hotela v roku 2004. Aby hotel uspokojil potreby širšieho záberu návštevníkov, ponúka dve triedy ubytovania – hotelovú a turistickú.

Hotel Diplomat

V malebnej prírode stredného Slovenska, ktorej súčasťou sú aj Rajecké Teplice, sa nachádza hotel Diplomat. Wellness hotel ponúka služby na vysokej úrovni štvorhviezdičkového zariadenia, kde k hosťom vždy pristupujú s maximálnou a osobitou starostlivosťou.

Hotel Skalka

Hotel Skalka sa nachádza na severnom okraji Rajeckých Teplíc v malebnej Rajeckej doline. Pôvodný Liečebný dom Baník postavený v 30. rokoch minulého storočia bol v roku 2005 prebudovaný na trojhviezdičkový hotel s wellness centrom.

Hotel Encián

Uprostred kúpeľného mesta Rajecké Teplice, oproti jazierku, stojí výnimočná budova Hotela Encián. Hotel vznikol kompletnou rekonštrukciou pôvodnej reštaurácie, ktorá bola postavená začiatkom dvadsiateho storočia. Od svojho vzniku slúžila kúpeľným hosťom a návštevníkom Rajeckých Teplíc.

Hotel My Castle

Hotel My Castle sa nachádza v tichom prostredí nad jazierkom, päť minút chôdze od kúpeľného centra. Vznikol z historickej vily postavenej na prelome 19. a 20. storočia na spôsob loveckého zámočku. Po náročnej rekonštrukcii v rokoch 2001 a 2003 vyrástlo jedno z najluxusnejších ubytovacích zariadení v Rajeckých Tepliciach.

G HOTEL Žilina Garni**

Garni** Hotel v Žiline sa nachádza na hlavnom ťahu Bratislava-Žilina. Svojím charakterom a rozsahom služieb sa radí medzi hotely poskytujúce služby obchodnej klientele. Ubytovanie poskytuje v 35 izbách vrátane 4 apartmánov. Celková kapacita je 77 lôžok. 1 izba je zariadená pre imobilného návštevníka. 

Fotogaléria

Na stiahnutie

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA