ZIMA S KNIHOU

ZIMA S KNIHOU

Pestrofarebnú jeseň vystriedala biela, ale častokrát i sychravá pani zima. Dni a noci sú chladné, mrazivé, večery dlhé a tmavé. Takéto dni sú ako stvorené na čítanie v pohodlí a teple domova. A preto si Krajská knižnica v Žiline pre vás pripravila čitateľskú výzvu.

Aká je vaša úloha? Začítať sa do napínavých, dobrodružných, romantických, fantazijných či rozprávkových príbehov. Alebo si môžete prečítať náučné knihy a dozviete sa viac, napríklad o vesmíre, zvieratách, prírode, histórii… Výber kníh nechávame na vás. Prečítané knihy si budete zapisovať do čitateľských zápisníkov, ktoré sú rozdelené do dvoch vekových kategórií: od 6 – 9 rokov a od 10 – 15 rokov.

Čitateľský zápisník nájdete na detskom oddelení Krajskej knižnice alebo si ho môžete stiahnuť.

Čitateľská výzva prebieha od 1. 12. 2021 do 25. 02. 2022. Po tomto dátume čitateľský zápisník a nakreslené obrázky donesiete do knižnice najneskôr do 4. 3. 2022, alebo nám ich pošlete e-mailom: deti@krajskakniznicazilina.sk.

Z každej vekovej kategórie vyžrebujeme jedného šťastlivca, ktorý získa pekné vecné ceny. Žrebovanie výhercov sa uskutoční počas Týždňa slovenských knižníc, ktorý sa bude konať od 7. 3. 2022 – 11. 3. 2022.

Cieľom aktivity je podporiť čítanie a čitateľskú gramotnosť detí a tínedžerov. Tešíme sa na vaše prečítané knihy, hodnotenia, názory a namaľované obrázky.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA