Naše podujatia

Turistická informačná kancelária mesta Žilina pravidelne organizuje podujatia zamerané na históriu, architektúru, významné osobnosti alebo príbehy spojené s mestom Žilina. Podujatia sú určené pre rôzne vekové kategórie. Každý si pri nich príde na svoje. Starší si zaspomínajú na staré kiná, divadlá či pivovary a pre tých najmenších sú pripravené oživené povesti a báje.

Zúčastňujeme sa aj na podujatiach, ktoré organizuje Mesto Žilina – Staromestské slávnosti, Žilinské kultúrne leto, Primátorský deň, Žilina žije, Anča fest a pod. Obľúbené sú prehliadky katakomb – podzemných priestorov pod Kostolom Obrátenia sv. Pavla Apoštola, ktoré sa obvykle konajú 2-krát do mesiaca.

Aktuálny program vždy nájdete v sekcií TIK pozýva alebo na našich sociálnych sieťach.


Tématické večerné prehliadky v Rosenfeldovom paláci

V rámci podujatia Tématické večerné prehliadky v Rosenfeldovom paláci ste mali možnosť nahliadnuť do oživenej histórie paláca. Návštevníkov sprevádzali pôvodní obyvatelia, spolu s ktorými museli riešiť rôzne úlohy a záhady.

Žilinské kultúrne leto 2021

Leto 2021 prinieslo nielen pekné slnečné počasie, ale aj veľa pekných momentov. Každý prázdninový týždeň sme mali pre vás pripravené podujatia, počas ktorých ste mali možnosť spoznať históriu a význam Loretánskej kaplnky, alebo nahliadnuť do podkrovia plného bábok. Najväčší záujem ste však prejavili o prehliadku Burianovej veže a žilinských katakomb.

Zákutia žilinskej radnice

V piatok 16. júla 2021 sa konala ďalšia zo série prednášok Prechádzky históriou – Zákutia žilinskej radnice od Mgr. Petra Štanského a Jozefa Feilera. Pre účastníkov bola pripravená prezentácia s prednáškou a prehliadka žilinskej radnice.

Prechádzka po Sade na Studničkách

V piatok 13. augusta 2021 sa konala ďalšia zo série prednášok Prechádzky históriou – Prechádzka po Sade na Studničkách s Mgr. Petrom Štanským a Jozefom Feilerom. Prednáška priblížila históriu územia, parku a vodného zdroja Sadu na Studničkách.  

Kvízové stredy (online)

Naše podujatia a organizované prehliadky boli od októbra opäť zrušené, preto sme si pre vás pripravili aspoň online sériu malých hádaniek, aby sme zistili, ako dobre poznáte mesto Žilina.

Prechádzka po Sade SNP a Námestí A. Hlinku

Nové poznatky o Námestí A. Hlinku, Sade SNP i priľahlom okolí sme sa dozvedeli na v poradí tretej prehliadke s historikom Mgr. Petrom Štanským.

Žilinské kultúrne leto 2020

V rámci Žilinského kultúrneho leta 2020 sme si pre vás v Turistickej informačnej kancelárií mesta Žilina pripravili sériu prehliadok, ktorou sme ukončili letné prázdniny.

Prechádzka po balustráde

Prehliadka s historikom Mgr. Petrom Štanským, počas ktorej sme zistili nové poznatky o balustráde, farských schodoch a priľahlom okolí.

Potulky po žilinskom rínku

Žilinský rínok slúžil ako trhovisko i stredisko obchodu a bol najdôležitejším miestom života, zábavy a stretávania sa Žilinčanov, či návštevníkov mesta. Toto a ešte omnoho viac sme sa dozvedeli na výnimočnej prehliadke nášho námestia s historikom Mgr. Petrom Štanským.

Pátranie po žilinských pamiatkach

Na začiatok letných prázdnin sme si pre malých detektívov pripravili veľké pátranie po žilinských pamiatkach. Úlohou bolo podľa indícií zbierať body, ktoré pomohli odhaliť, kde sme ukryli vzácnu mincu. 

Veľkonočné pátranie (online)

Pripravili sme si pre vás veľkonočné pátranie v pohodlí domova. Čaká vás 8 úloh - niektoré sú ľahšie a s niektorými musia pomôcť rodičia. Veríme, že si užijete pri ich plnení veľa zábavy a zároveň sa niečo nové naučíte.

Spoznávame zákutia Žiliny (online)

Turistická informačná kancelária mesta Žilina neprestala organizovať prehliadky. Sprevádzať po meste vás teraz bude online za pomoci Instagramu. Pripravená je vzdelávacia i oddychová aktivita.

Maškarenie v podkroví

Posledný deň jarných prázdnin sme strávili spoločným spoznávaním divadelného sveta. Navštívili sme stálu expozíciu bábok v Rosenfeldovom paláci, a to prezlečení v maskách a kostýmoch, ktoré sme využili pri tvorbe vlastných príbehov.

Povesti ožívajú

Posledný piatok v mesiaci január mali rodiny s deťmi možnosť zúčastniť sa ďalšieho pokračovania obľúbenej potulky nočnou Žilinou venovanej žilinským povestiam, ktorú organizovala Turistická informačná kancelária mesta Žilina. Na prehliadku mesta zavítala aj autorka povestí Zuzana Kuglerová.

Tradície ožívajú

Rosenfeldov palác v spolupráci s TIK Žilina si pre vás pripravili jedinečný predvianočný dvojprogram nabitý adventných zvyklostí, ktoré ste si mohli vyskúšať aj na vlastnej koži.

Žilina žije 2019

V rámci festivalu Žilina žije 2019 sme návštevníkom zabezpečili bezplatné prehliadky Burianovej veže.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA