Gastronómia

Okrem prírodných a kultúrnych podmienok sú pre rozvoj cestovného ruchu v jednotlivých regiónoch dôležité aj predpoklady vo forme ubytovacích a stravovacích možností. Práve ubytovacie zariadenia ponúkajú návštevníkom spravidla aj možnosť stravovania. Návštevníci Žiliny, ktorí si potrpia na jedlá pripravené z čerstvých a kvalitných surovín, si môžu vybrať z ponuky žilinských štvorhviezdičkových hotelov. Reštaurácie týchto podnikov sa orientujú na kvalitnú gastronómiu. Pri nákupe surovín často využívajú regionálnych dodávateľov a sezónne produkty. Za touto ponukou nezaostávajú ani niektoré žilinské reštaurácie. Stravovacie služby poskytujú aj ďalšie hotely a penzióny v Žiline a v Rajeckých Tepliciach.

Okrem nich nájdete v týchto mestách a ich blízkom okolí široký výber zariadení zameraných hlavne na poskytovanie gastronomických služieb. Po viacerých zmenách sa ich sieť postupne stabilizuje, niektoré podniky už stavajú na dlhoročnej tradícii a špecifických službách. Najviac gastronomických zariadení nájdete v meste Žilina, nasledujú Rajecké Teplice. Niekoľko možností na stravovanie máte aj v obciach v okolí Žiliny. Ponuka a orientácia podnikov je naozaj široká, od tradičných slovenských jedál až po exotické špeciality. To isté platí aj o zaradení jednotlivých reštaurácií. Od podnikov poskytujúcich luxusné prostredie a prvotriedne služby až po takzvané ľudové jedálne, kde si jedlo vezmete na podnos, zaplatíte a odnesiete si ho k stolu. So špecifickou gastronómiou spojenou s regiónom Horné Považie sa môžete zoznámiť aj na vybraných kultúrno-spoločenských podujatiach, ktoré organizuje mesto Žilina – Stredoveký deň, Staromestské slávnosti, Vianočné trhy a ďalších.


Villa Nečas

Reštaurácia Villa Nečas získala ocenenie Najlepšia reštaurácia v Žilinskom kraji 2014. Výbornú gastronómiu si môže návštevník vychutnať v reštaurácii alebo v podzemnej vinotéke s pôvodným klenbovým stropom.

Reštaurácia Boutique Hotel Dubná Skala

Reštaurácia Hotela Dubná Skala je obľúbená vďaka kreatívnej zážitkovej gastronómii. Získala už niekoľko prestížnych ocenení. Nachádza sa v príjemných klenbových priestoroch s celkovou kapacitou 68 miest.

Trattoria

Trattoria je jedna z najlepších reštaurácii v Žiline, v ktorej si návštevník môže pochutiť nielen na talianskych špecialitách, ale aj na medzinárodnej a slovenskej kuchyni. Reštaurácia ponúka rôzne predjedlá, mäsité aj bezmäsité jedlá, šaláty, cestoviny a pizzu, avšak najznámejšia je svojimi grilovanými špecialitami.

Pizzeria Vulcano

Pizzeria Vulcano ponúka svojim návštevníkom špeciality tirolskej, talianskej a nemeckej kuchyne, nesmie chýbať ani vynikajúca pizza. Každý pracovný deň ponúkajú zákazníkom denné menu v čase od 11.00 do 16.00 hod.

Pivárska bašta RMUT

Reštaurácia Pivárska Bašta RMUT ponúka v atraktívnom prostredí výber najlepších jedál slovenskej i zahraničnej kuchyne v dokonalej súhre s ponukou skvelých nepasterizovaných pív malých nezávislých českých pivovarov.

Restaurant O2

Reštaurácia Restaurant O2 nachádzajúca sa v centre mesta ponúka svojim návštevníkom okrem špecialít medzinárodnej kuchyne aj tradičné slovenské jedlá. Počas pracovných dní reštaurácia ponúka denné menu hotových jedál a minútkové jedlá. Celá reštaurácia je nefajčiarska s bezbariérovým prístupom.

WEGA Restaurant

Moderne zariadená reštaurácia v centre Žiliny ponúka možnosť vychutnať si špeciality svojej kuchyne nielen v reštaurácii, ale aj s dovozom priamo domov. Vzhľadom na iné reštaurácie, ktoré ponúkajú aj donáškovú službu, reštaurácia Wega ponúka exkluzívnejšie menu. 

Reštaurácia VIX

V blízkosti historického centra sa nachádza štýlová reštaurácia VIX, v ktorej si každý návštevník nájde svoje obľúbené miesto. Reštaurácia ponúka variabilné priestory na organizáciu firemných akcií, porady a obchodné prezentácie, rôzne školenia, bankety, semináre a konferencie alebo rodinné stretnutia.

Pizzeria Carolina

Pizzeria Carolina , nachádzajúca sa len pár krokov od železničnej stanice, ponúka svojim návštevníkom široký výber pizze a cestovín. Vo svojej ponuke má až 62 rôznych druhov pizze, 20 rôznych druhov cestovín a tiež veľký výber šalátov a iných druhov jedál a 20 rôznych druhov miešaných nápojov.

Reštaurácia Koliba (Penzión Daniela)

Reštaurácia Koliba sa nachádza v centre Rajeckých Teplíc a svojím vzhľadom dokáže zaujať nie jedného návštevníka. Reštaurácia je zariadená v tradičnom štýle, je dekorovaná drevenými prvkami a holými drevenými trámami. Kapacita reštaurácie je 42 miest. Súčasťou reštaurácie je aj terasa a salónik s kapacitou 12 miest.

Reštaurácia Marco

Reštaurácia Marco sa nachádza v centre Rajeckých Teplíc v priestoroch penziónu Marco. Svojim návštevníkom ponúka sortiment jedál zo slovenskej kuchyne, originálne pizze, ako aj široký výber nealkoholických a alkoholických nápojov, vrátane vína.

Reštaurácia Meritto

Reštaurácia Meritto sa nachádza v priestoroch apartmánov Meritto priamo v centre Rajeckých Teplíc, približne 30 metrov od kúpeľného domu Aphrodite. Svojim návštevníkom ponúka starostlivo pripravené jedlá z čerstvých surovín, chrumkavú pizzu pečenú na dreve v kameninovej peci.

Slnečný pavilón

Reštaurácia Slnečný pavilón sa nachádza v tichej lokalite Rajeckých Teplíc oproti hotelu Diplomat v blízkosti centra mesta a kúpeľov Rajecké Teplice. Pôvodne objekt patril chate Kamarát, ktorú celú zrekonštruovali. Hostia majú k dispozícii upravený areál záhrady s detským kútikom, altánkom a pódiom, ktorý slúži nielen pre kultúrno-spoločenské akcie, ale aj pre svadobné obrady.

Na stiahnutie

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA