Športové podujatia

Sever proti Juhu Mesto Žilina v spolupráci s partnermi alebo ako spoluorganizátor každoročne pripravuje v Žiline viaceré kultúrne a športové  podujatia. Niektoré z nich už majú svoju históriu tradíciu, ktorá sa ďalej rozvíja (Carneval Slovakia Žilina, Staromestské slávnosti, Žilinské kultúrne leto, Sever proti Juhu...),  iné si svoj okruh priaznivcov postupne získavajú (Stredoveký deň, Fest Anča, Kinobus...). 
Srdečne vás pozývame na tieto podujatia a prajeme vám príjemnú zábavu a veľa zážitkov!

Jarná cena Žiliny

Jarná cena Žiliny patrí k popredným športovým podujatiam, ktoré sa v Žiline organizujú. Za prípravou a realizáciou stojí skúsený organizačný tím pracovníkov KPŠ Nereus Žilina.

Žilinský triatlon

"Žilinský triatlon"  je obľúbeným podujatím celoslovenského významu s pravidelnou zahraničnou účasťou. Podujatie sa koná v prostredí Vodného diela Žilina.
 

Sever proti Juhu (Žilinčania sa bavia futbalom)

Sever proti Juhu (Žilinčania sa bavia futbalom) je športové podujatie, v rámci ktorého sa hrá futbal v centre mesta - na Námestí Andreja Hlinku - na ihrisku s umelou trávou.

Lapierre Fatranský MTB Maratón

Lapierre Fatranský MTB maratón je športové podujatie určené všetkým vekovým skupinám cyklistov.

Detská atletika

Možno to poznáte z vlastnej skúsenosti, že mať doma malých a večne aktívnych nezbedníkov nie je vôbec jednoduché. Veľa rodičov to rieši tým, že ich prihlási na rôzne krúžky, futbal či karate, aby mali deti viac pohybu. Jednou z aktuálnych a veľmi zaujímavých možností je prihlásiť ich na detskú atletiku, kde sa môžu dosýta vybehať, a to pod dohľadom skúseného trénera a možno sa vďaka tomu stanú raz vytrvalými športovcami v dospelosti. Jedným z týchto zámerov – motivovať k športu nielen deti, ale ponúknuť alternatívu aj rodičom, mal na zreteli projekt Detská atletika pod záštitou Slovenského atletického zväzu (SAZ) a spoločnosti TESCO, ktorý vychádzal z projektu Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) „Kids Athletics“.

Okolo Martinských holí

Cykloturistický horský prechod "Okolo Martinských holí" je tradičné športové podujatie, ktoré je známe medzi cykloturistami nielen zo Žiliny, ale aj z okolia.

Vianočný beh

Zimný maratón "Vianočný beh" je určený pre nadšencov behu každej vekovej kategórie.

Jánošíkovým krajom

Lyžiarsky prechod Jánošíkovým krajom je tradičným podujatím pre všetkých nadšencov bežeckého lyžovania nielen zo Žiliny, ale aj okolia. Každý rok ho pripravuje Jánošíkov kraj, n.o.

Presnosť pristátia

Medzinárodné preteky v závesnom lietaní v kategórii presnosť pristátia sú určené pre kvalifikovaných pilotov.

Žilinská plavecká štafeta

Športové podujatie "Žilinská plavecká štafeta" patrí k podujatiam, na ktorom organizátori pripravujú pre účastníkov rôzne benefity v oblasti plávania.

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA