Šport a relax

V Žiline nájdete široký výber možností na zmysluplné trávenie voľného času. Či chcete oddychovať alebo venovať sa aktívnemu pohybu, máte si z čoho vybrať.

Wellness služby ponúka viacero žilinských hotelov – Grand, Holiday Inn, Dubná skala, Villa Nečas, Central Park. Oddýchnuť si môžete aj v kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach, kde po rozsiahlej rekonštrukcii tiež poskytujú wellness služby. Milovníci plávania majú možnosť navštíviť Mestskú krytú plaváreň v Žiline, v letných mesiacoch je obľúbeným cieľom návštevníkov kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach.

V Žiline je k dispozícii niekoľko cyklistických chodníkov. Spomenúť môžeme cyklochodník zo sídliska Vlčince do centra mesta alebo z areálu Žilinskej univerzity na Veľkom Diele na sídlisko Solinky. V lokalite Vodného diela je cesta dlhá viac ako 10 kilometrov, ktorá slúži ako rekreačný chodník pre cyklistov, inline korčuliarov a chodcov. Pri Vodnom diele sa nachádza aj žilinský skatepark prístupný pre skateboarding, BMX a inline korčuliarov.

V Žiline si vyberiete aj z pestrej ponuky fitnescentier. K dispozícii sú takisto lezecké steny, tenis, squash, bedminton, bowling i lezenie v Lanovom parku Preles v lesoparku Chrasť, kde po zdolaní prekážok vo výške 8 až 11 metrov môžete svoj výkon zakončiť skokom z výšky do voľného priestoru.

Okolie Žiliny poskytuje priaznivé podmienky na turistiku a cykloturistiku. Ak si neviete predstaviť zimu bez korčuľovania, na žilinskom zimnom štadióne môžete využiť ponuku verejného korčuľovania, požičovňu i brúsenie korčúľ. Na svoje si prídu aj vyznávači golfu, odpalisko sa nachádza pri Vodnom diele, ale aj fanúšikovia jazdectva či splavovania riek.


Vodné dielo Žilina

Vodné dielo Žilina stalo obľúbeným rekreačným miestom. Sú tu umiestnené viaceré športoviská prístupné širokej verejnosti – skatepark, ihriská pre plážový volejbal, detská trampolína. Návštevníci tu môžu využiť asfaltový chodník pre prechádzky, cyklistiku alebo na inline korčule. 

Mestská krytá plaváreň Žilina

Mestská krytá plaváreň je umiestnená v športovom areáli, ktorý sa nachádza len niekoľko minút peši od centra mesta. Výstavba budovy krytej plavárne sa začala už v roku 1959, svoju prevádzku otvorila 15. júla 1963. Postavením krytej plavárne v Žiline sa mesto stalo prvým v Československej republike, ktoré malo vybudovaný krytý olympijský bazén s dĺžkou 50 metrov.

Skatepark Vodné dielo

Vedľa Vodného diela Žilina sa nachádza prvý žilinský skatepark, ktorý je určený nie len pre skaterov a bikerov, ale prídu si tu na svoje aj odvážni korčuliari. Vybudovanie žilinského skateparku bolo od začiatku realizované so záujmom vedenia mesta Žilina, ale finálne úpravy skateparku si robili skateri a bikeri sami ešte pred jeho otvorením.

Cyklotras y Žilina a okolie

Oblasť Malej Fatry ponúka nadšencom rekreačnej cyklistiky viac ako 600 km cyklotrás. Cyklotrasy sú vhodné pre horské, ale aj pre trekingové bicykle a sú rozdelené do 3 úrovní náročnosti – ľahké, stredné a ťažké.

Kúpele Aphrodite Rajecké Teplice

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach ponúkajú svojim návštevníkom širokú ponuku procedúr. Návštevník si môže vybrať procedúry sám alebo môže využiť možnosť konzultácie s medicínskymi odborníkmi, ktorí mu navrhnú liečebný program na mieru.

Boutique Hotel Dubná Skala - Relax centrum

Hotel Dubná skala návštevníkom ponúka nielen ubytovanie a gurmánske špeciality, ale aj dokonalý oddych a absolútne súkromie vo svojom Relax centre. Otvorené je každý deň od 9.00 do 22.00 hod. pre ubytovaných hostí i širokú verejnosť. Jeho kapacita je 8 ľudí.

Villa Nečas - wellness

Novozrekonštruovaný wellness hotela Villa Nečas ponúka svoje služby nielen ubytovaným hosťom, ale aj širokej verejnosti, ktorá má záujem oddýchnuť si a zrelaxovať v príjemnom a modernom prostredí wellness centra.

Zimný štadión

Zimný štadión mesta Žiliny sa nachádza v športovom areáli v centre Žiliny a je využívaný najmä na tréningy a zápasy Mestského hokejového klubu Žilina a na tréningy krasokorčuľovania, ale v zimnom období aj na verejné korčuľovanie. Areál zimného štadióna tvoria dve ľadové plochy – hlavná hala a nová hala.

Plte na Váhu, Rafting

Vychýrenou oblasťou bola Strečnianska úžina, v ktorej sa nachádzajú skaly Margita a Besná, pred ktorou mali pltníci veľký rešpekt. V súčasnosti sa návštevník môže previezť na plti po tomto legendárnom úseku.

Paragliding

Vrch Straník nachádzajúci sa pri Žiline je ojedinelá lokalita, ktorá disponuje kruhovým výhľadom na Malú Fatru. Má vynikajúce podmienky pre pilotov vetroňov, padákov a rogál a je výborným miestom pre výučbu lietania.

Boulderingová lezecká stena a kaviareň K2

Lezecká stena K2 Žilina ponúka množstvo rôznorodých profilov, ktoré poskytujú priestor lezcom všetkých výkonostných kategórií, od úplných začiatočníkov, mierne pokročilých, ale aj pre náročných lezcov, ktorí preferujú ťažšie lezecké línie. Nachádza sa tu detská lezecká sekcia, kaviareň, obchod a požičovňa lezeckého výstroja.

Bedmintonové centrum MG

Bedmintonové centrum sa nachádza v zrekonštruovanej hale v objekte bývalých tehelní, v ktorej sú umiestnené štyri bedmintonové kurty s profesionálnym povrchom. Samozrejmosťou sú dámske a pánske šatne so sprchami a sociálnym zariadením.

Zoznam odporúčaní - šport a relax

Termálne kúpalisko Stráňavy | Kino Cinemax Žilina | Multikino Stercentury Cinemas | Smerr Pub | Enjoy Club | Escape Room | MiniZOO | Jungle park Mojš | Victoria Squash Centrum (Hotel Bôrik) | Farma Brezany

Na stiahnutie

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA