Šport a relax

V Žiline nájdete široký výber možností na zmysluplné trávenie voľného času. Či chcete oddychovať alebo venovať sa aktívnemu pohybu, máte si z čoho vybrať.

Wellness služby ponúka viacero žilinských hotelov – Grand, Holiday Inn, Dubná skala, Villa Nečas, Central Park. Oddýchnuť si môžete aj v kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach, kde po rozsiahlej rekonštrukcii tiež poskytujú wellness služby. Milovníci plávania majú možnosť navštíviť Mestskú krytú plaváreň v Žiline, v letných mesiacoch je obľúbeným cieľom návštevníkov kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach.

V Žiline je k dispozícii niekoľko cyklistických chodníkov. Spomenúť môžeme cyklochodník zo sídliska Vlčince do centra mesta alebo z areálu Žilinskej univerzity na Veľkom Diele na sídlisko Solinky. V lokalite Vodného diela je cesta dlhá viac ako 10 kilometrov, ktorá slúži ako rekreačný chodník pre cyklistov, inline korčuliarov a chodcov. Pri Vodnom diele sa nachádza aj žilinský skatepark prístupný pre skateboarding, BMX a inline korčuliarov.

V Žiline si vyberiete aj z pestrej ponuky fitnescentier. K dispozícii sú takisto tenis, squash, bedminton, bowling i lezecké steny. Lezecká stena K2 Žilina na ploche 1400m2 ponúka množstvo rôznorodých profilov pre začiatočníkov aj pre náročných lezcov. Novovybudované lezecké centrum LA SKALA s plochou lezeckej steny 3000 m2 zaujme rekreačných lezcov i skutočných majstrov.

Okolie Žiliny poskytuje priaznivé podmienky na turistiku a cykloturistiku. Ak si neviete predstaviť zimu bez korčuľovania, na žilinskom zimnom štadióne môžete využiť ponuku verejného korčuľovania, požičovňu i brúsenie korčúľ. Na svoje si prídu aj vyznávači golfu, odpalisko sa nachádza pri Vodnom diele, ale aj fanúšikovia jazdectva či splavovania riek.


Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA