Smer: Žilina - Terchová

 

Nálezisko prírodného asfaltu

V katastri obce Nezbudská Lúčka sa nachádza asfaltový lom - jediné miesto ťažby prírodného asfaltu v Európe, ktorý sa tu prestal ťažiť v 50. rokoch 20. storočia. Vyvieraním spodných vôd sa z lomu v roku 1960 stalo umelé jazero s hĺbkou vody okolo 100 m.

Žofia Bošňáková - svätica zo Strečna

Obec Tepličku nad Váhom vyhľadávalo už v minulosti množstvo záujemcov, ktorí chceli vidieť telesné pozostatky Žofie. Pozostatky boli vystavené v Loretánskej kaplnke teplického chrámu až do doby, kedy ich duševne chorý človek zapálil. Zvyšky jej tela sú umiestnené v kostole v Tepličke nad Váhom.
 

Etnografická expozícia "Jánošík a Terchová" v Terchovej

Práve v obci Terchová vďaka Jurajovi Jánošíkovi, ktorý si získal nesmiernu popularitu širokých ľudových vrstiev, je venovaná expozícia Považského múzea v Žiline pod názvom "Jánošík a Terchová", ktorá sa nachádza v centre obce. 
 

Lanovkou na Chleb

Vyvezte sa modernou kabínkovou lanovou dráhou do nadmorskej výšky 1 494 m n.m. a oddajte sa očarujucej prírode a unikátnemu výhľadu!

Národný park Malá Fatra

Národný park Malá Fatra svojou krásnou, zachovalou a pestrou prírodou patrí k najcennejším územiam na Slovensku. Rieka Váh ho pri Domašínskom meandri rozdeľuje na Krivánsku a Lúčanskú Fatru (podľa najvyššieho vrchu v tejto časti).

Pešia turistika - odporučené trasy

Národný park Malá Fatra je skutočným rajom pre všetkých turistov, pretože patrí k najcennejším územiam na Slovensku. Ak ste si vybrali za cieľ vašej pešej turistiky chodníky Malej Fatry, inšpirujte sa doporučenými trasami, ktoré nájdete v tejto sekcii.

 

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA