Rozprávkový les

Lesopark ChrasťRozprávkový les

Koliba Panoráma v Nezbudskej Lúčke, len 13 km od Žiliny, otvorila novú atrakciu – Rozprávkový les. Okrem tejto atrakcie si môžete vychutnať aj nádherný výhľad na Hrad Strečno a rozhľadňu na vrchu Špičák, ktoré uvidíte na druhej strane Váhu. 

Koliba Panoráma a jej nová atrakcia Rozprávkový les sa nachádzajú len 10 minút chôdze peši od železničnej stanice Nezbudská Lúčka. Ak sa rozhodnete spojiť návštevu Rozprávkového lesa s hradom Strečno alebo s rozhľadňou na vrchu Špičák, ktoré sa nachádzajú na druhej strane Váhu, tak sa do koliby dostanete cez most pre peších za 25 minút chôdze. Deti určite ocenia ak cestu cez most vymeníte za Kompu Strečno, ktorá premáva v pravidelných intervaloch v jarnej, letnej i jesennej sezóne. Cena za 1 osobu nad 3 roky je 0,50 eur. Do cieľa sa dostanete aj autobusom spoločnosťou SAD Žilina alebo autom.

Rozprávkový les tvoria postavičky zo známych rozprávok v nadživotnej veľkosti - Šípková ruženka, Červená čiapočka, Vlk a tri prasiatka, Maťko a Kubko, Deduško Večerníček, Krtko, Sedem trpaslíkov, Malý cínový vojačik a iné. Niektoré sú aj so svukovým doprovodom. Keď okolo nejakej prejdete, spustí sa melódia, napr. budete počuť aj pesničky od Karla Gottu. Hladní tu určite nebudete. Keď skončíte prechádzku Rozprávkovým lesom, na jeho konci nájdete reštauráciu a ďalšie atrakcie pre deti - detské kolotoče, trampolíny, hojdačky, pieskovisko. Okrem toho v areáli Koliby chovajú rôzne zvieratká - zajace, prasiatka, pštrosy, oslíka, sliepočky, dokonca tu stretnete aj veveričky. Zvieratkám môžete priniesť ovocie alebo zeleninu a dajú sa vám aj pohladkať. Nájdete tu ideálne miesto na výlet s deťmi.


■ Kontaktné údaje a otváracie hodiny

Koliba Panoráma
Nezbudská Lúčka, 013 24 Nad Stanicou
Tel.: +421 (0)902 870 970
Web: www.panoramapark.sk/rozpravkovy-les/

Otváracie hodiny

Pondelok – Nedeľa
1.1 – 31.3. – od 9.00 - 16.00,
1.4 – 30.9. – od 9.00 - 17.00,
1.10. – 31.12 – od 9.00 - 16.00


■ Cenník
Dospelí (od 16 rokov) – 7,- eur 
Deti (od 3 do 15 rokov) – 3,50,- eur, deti do 3 rokov zadarmo 
Rodinný vstup ( 2 dospelí + 2 deti) – 17,- eur
Dôchodcovia (dôchodkový vek) –  3,- eur 
ŤZP (s preukazom) – 3,- eur

Fotogaléria: Rozprávkový les. Zdroj: Daniel www.cestujzamenej.sk

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA