MESTSKÉ DIVADLO ŽILINA

MESTSKÉ DIVADLO ŽILINA

Blíži sa otvorenie 30. divadelnej sezóny 2021/2022, počas ktorej pre vás Mestské divadlo Žilina pripravuje veľa nových divadelných aj nedivadelných projektov. Pokladnica bude otvorená od pondelka 30. 8. 2021 v pracovných dňoch od 15.30 do 18.00 hod.
Nech sa páči vyberajte z programu divadla.

NEZNÁŠAM ŤA!
11/09 SOBOTA / 19.00 - 20.30 / VEĽKÁ SÁLA
Cena: 10 €
situačná komédia
Situačná komédia o štyroch (takmer) pároch, ktoré spojil jeden byt a jeden večer – silvestrovský. Niektorí pozvanie dostali, niektorí ho nepotrebovali a prišli sa so starým rokom rozlúčiť neohlásene. Tyčinky, chlebíčky a prskavky – takto si večer predstavoval hostiteľský pár. Namiesto toho zažívajú sex, drogy a rock'n'roll v slovenskom štýle a v slovenskom paneláku.

TRIKY, FET A MAKAČI
18/09 SOBOTA / 19.00 - 20.25 / VEĽKÁ SÁLA
Cena: 10 €
komédia
Gangsterská komédia o peniazoch, diere v stene a svojráznych chlapíkoch s nevyberaným slovníkom a dosť nevyrovnaným čchi. Partia zlodejov sa rozhodne dokončiť jednu starú fušku. Pre drsných mužov so skúsenosťami by to nemal byť problém. Odpratať mŕtvolu, zohnať zbíjačku, vybaviť pár telefonátov a zbaliť Pamelu však nebude také ľahké.

VEDĽAJŠIE ÚČINKY
24/09 PIATOK / 17.00 - 19.15 / VEĽKÁ SÁLA / VEREJNÁ GENERÁLKA
Cena: 8 €
25/09 SOBOTA / 19.00 - 21.15 / VEĽKÁ SÁLA / PREMIÉRA
Cena: 10 €
29/09 STREDA / 19.00 - 21.15 / VEĽKÁ SÁLA /
Cena: 10 €
dráma
Študentka Connie a mladý cestovateľ Tristan sa stretávajú ako dobrovoľníci pri testovaní nového druhu antidepresív. Lekári zvyšujú dávky liekov a vzťah Connie a Tristana prerastá do niečoho väčšieho a prekvapivo intenzívneho. Zbližujú sa a stávajú spiklencami v drobných únikoch z prísneho režimu nemocnice. Všetko by vyzeralo ako začiatok krásneho vzťahu, no vzplanutie dvoch mladých ľudí je lekármi považované len za vítaný vedľajší účinok nového lieku. Pochybnosti postupne nahlodávajú aj Connie a Tristana. Ani informácia, že jeden z nich dostáva placebo, situáciu nerieši. Práve naopak. Experiment začína narážať na hranice lekárskej vedy a krízu vedúcej lekárky. Sú city len predvídateľnou chemickou reakciou? Poznáme naše vlastné emócie? Provokatívna súčasná hra o ambíciách a etike medicíny a ľudskej odvahe cítiť niečo skutočné.

BEZZUBATÁ
30/09 ŠTVRTOK / 19.00 - 20.00 / VEĽKÁ SÁLA
Cena: 10 €
Infernálna psychofraška
Mladá žena sa zobudí bez horných rezákov. Spomienky má matné. Bola ženou s neodolateľným úsmevom a prchkou povahou. Asi bola Smrť. Kto je ona? Kto je Smrť? Začína sa sureálno-bizarno-melancholické road-movie, cestovanie priestorom a časom, vnútornými a vonkajšími svetmi. Začína sa putovanie po zubárskych ambulanciách. Pátranie po sebe. Možno Smrť je po smrti. Čo robí Smrť na onom svete? Kto urobí z Bezzubatej opäť Zubatú? Inscenácia ponúka zábavno paranoidné odpovede na príjemne znepokojivé otázky. Alebo naopak. Variácie na zmätenosť.

Program Mestského divadla Žilina, ako aj viac informácií o programe nájdete tu: www.divadlozilina.eu

DIVADLO HRÁ V REŽIME OTP
"Na základe semaforu pre kultúrne podujatia, v snahe zabezpečiť čo najbezpečnejšie prostredie a vzhľadom na rýchle šírenie delta variantu ochorenia COVID-19 sme sa rozhodli hrať v režime OTP - očkovaní, testovaní a tí, čo COVID-19 prekonali."

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA WEATHER