VÝSTAVA TEKVÍC A PREHLIADKA BURIANOVEJ VEŽE

VÝSTAVA TEKVÍC A PREHLIADKA BURIANOVEJ VEŽE

Sviatok všetkých svätých sa spája s množstvom zvykov a tradícií, ktoré podľa vzoru našich predkov dodržiavame dodnes. Kedysi napríklad verili, že v túto noc vychádzajú zosnulí zo sveta mŕtvych a v plameňoch pykajú za svoje hriechy. Preto sa do lampy dávalo maslo namiesto oleja, aby si duše mohli potrieť ubolené rany. V Amerike to bolo naopak, oheň sa používal na zaháňanie zlých duchov, a to v podobe horiacej sviečky umiestnenej dovnútra vyrezanej tekvice.

A práve táto tradícia nás inšpirovala k tomu, aby sme si pre vás pripravili jedinečnú aktivitu. Buďte kreatívni a zapojte sa do našej malej výzvy - stačí, keď si s vašimi ratolesťami sadnete, vyrežete tekvičku do zaujímavého útvaru a prinesiete nám ju do 30. októbra 2019 do Turistickej informačnej kancelárie mesta Žilina. Všetky takto pripravené tekvičky vystavíme v priestoroch Burianovej veže, kde si na konci mesiaca zorganizujeme aj špeciálnu výstavu vašich výtvorov spojenú s prehliadkou samotnej veže. 

Prehliadka sa bude konať 30.10.2019, no bude mať obmedzenú kapacitu, preto je potrebné nahlásiť sa vopred v Turistickej informačnej kancelárii mesta Žilina (osobne, telefonicky na 0907 845 567 alebo e-mail info@tikzilina.eu).

Tešíme sa na Vás!

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA