Vianočka Udatný v Bábkovom divadle Žilina!

Vianočka Udatný v Bábkovom divadle Žilina!

Vianočka Udatný v Bábkovom divadle Žilina!
Pomaly, ale isto, zvianočnieva sa... A to nielen v nákupných centrách, ale aj v Bábkovom divadle Žilina.
Koncom novembra zavíta totiž do BDŽ Vianočka Udatný, medveď Mňau, drak Čau a originál princezná Fujara Lopúchová.
Táto pôvodná slovenská crazy rozprávka Juraja Raýmana sa dotýka toho, čo sa stane, keď na koniec sveta Vianoce dorazia a zvláštnu prosbu dvom starkým vyplnia, keď dvanásti lúpežníci roztrhanie neba spôsobia a čert do železnej pekelnej brány hlavou búcha, keď márnivá princezná posledný kúsok odevu stratí a svätý Peter si nedobrovoľne v mäkulinkej posteli pospí a kľúč od neba stratí. Režisér Šimon Spišák Vás prevedie letom svetom Raýmanovej dekompozície Dobšinského rozprávok, aby Vás presvedčil, že na zemi je veselšie ako v nebi či pekle, a že iba naozajstná láska je zmyslom všetkého bytia a žitia na svete, a že aj Vianoce majú zmysel pre humor. Inscenácia je určená pre všetkých ľudí dobrej vôle od 6 rokov. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a mesto Žilina. Vianočku Udatného treba rozhodne pocítiť na vlastné oči! Srdečne pozývame.
O ďalší nezabudnuteľný zážitok plný vtipných, až absurdných situácií, sa postará Trafená hus. Predstavenie pod týmto názvom totiž odohrá BDŽ pri príležitosti deviateho ročníka podujatia Noc divadiel 2018, ktorá sa nesie v znamení česko-slovenskej spolupráce. Na tvorbe inscenácie, ktorá hovorí príbeh o nešťastnej husi, ktorá chce skončiť svoj nezmyslený život a nechať sa zožrať, spolupracoval slovenský režisér Šimon Spišák spolu s českým scénografom Karlom Czechom a hudobníkom Jindřichom Čížkom. Viac na www.nocdivadiel.sk .
A v neposlednom rade na Vás v mesiaci november čakajú obľúbené Soboty s rozprávkou (druhá v poradí sa uskutoční v čarovnom priestore kníhkupectva Artforum na Mariánskom námestí), tradičné nedeľné predstavenia pre verejnosť (tradične vypredané, preto odporúčame zakúpiť lístky online cez predpredaj.sk), ako aj cyklus Večerné stredy pre mládež a dospelých, v rámci ktorého sa Vám predstaví domáci súbor so svojím neodolateľným Othellom alebo Škrtičom benátskym, ktorý je stopercentnou zárukou tej pravej zábavy!
Tak vypnite televízory, vylezte spod deky a nechajte sa v novembri zahriať Bábkovým divadlom Žilina!
PS: Dňa 10. novembra bude veľký a radostný deň, pretože žilinských bábkarov čaká o 16:00 hod. hosťovanie v Štúdiu Slovenského národného divadla Bratislava s inscenáciou Trafená hus. Ak by ste šli okolo Dunaja, príďte nás podporiť.
zákernom kastelánovi z Budatínskeho zámku...
• 4. 11. 2018 o 16:00 hod. Akčantyrok
• 10. 11. 2018 o 10:00 hod. Sobota s rozprávkou (hravé čítanie + tvorivé dielne, sála
BDŽ)
• 11. 11. 2018 o 16:00 hod. Zázračná baterka
• 14. 11. 2018 o 19:00 hod. Othello alebo Škrtič benátsky (v rámci cyklu Večerné
stredy pre mládež a dospelých, vek. vhodnosť: 12+)
• 17. 11. 2018 o 18:00 hod. Trafená hus (Noc divadiel 2018)
• 18. 11. 2018 o 16:00 hod. Trafená hus
• 24. 11. 2018 o 10:00 hod. Sobota s rozprávkou (hravé čítanie, Artforum Žilina)
• 30. 11. 2018 o 18:00 hod. Vianočka Udatný, medveď Mňau, drak Čau a originál
princezná Fujara Lopúchová (premiéra)

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA