Povesti ožívajú

Povesti ožívajú

Ako vyzerá naše mesto pod rúškom noci a čo sa ukrýva za tajomným zimným tichom? Odpoveď získate na rozprávkovej prehliadke po meste Žilina, počas ktorej spoznáme staré žilinské príbehy pri svetle lampáša.

Poletujúce snehové vločky a trblietajúci sa ľad navodia jedinečnú atmosféru na to, aby sa začali objavovať bytosti zo sveta povestí a legiend. Spolu zistíme, prečo sa pripevňujú zámky na mreže studne na Mariánskom námestí a kto ich tam dal. Odtiaľ sa presunieme do gotických priestorov pivníc, kde nás bude sprevádzať sestra Vincentka, ktorá porozpráva, prečo máme v Žiline sirotársky kostol. Ďalej spoločne spoznáme osud svätej Barbory spojený s jej hľadaním viery. A nakoniec bude našou úlohou odčarovať zakliateho kováča na Kálove.

Touto cestou vás pozývame na jedinečnú prehliadku mesta Žilina, ktorou zároveň vyjadrujeme svoj nesúhlas s udalosťou „Večer tisícov želaní“. Šťastný večer môžete zažiť na našej potulke, kde si svojich tisíc želaní ponesieme v lampášoch, ktoré nám budú osvetľovať cestu bez nadmerného ničenia životného prostredia! Začneme pri studni lásky na Mariánskom námestí už v piatok 22. novembra o 17. hodine.

Pre obmedzenú kapacitu je nutné prihlásiť sa vopred:

Námestie A. Hlinku 9, Žilina

+421 (0)907 845 567

+421 (0) 41 723 31 86

info@tikzilina.eu

Stačí sa len vopred prihlásiť a prísť s dobrou náladou.

Tešíme sa na vás.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA