KNIŽNICA (NIELEN) Z DOMU

KNIŽNICA (NIELEN) Z DOMU

Krajská knižnica v Žiline si na mesiac december pripravila aj online podujatia, ktoré nájdete na stránke: www.krajskakniznicazilina.sk alebo na Facebooku: www.facebook.com/krajskakniznicazilina, www.facebook.com/kniznicazilinadeti či Youtube knižnice:

Slovenské vianočné zvyky a tradície
Ako sa na Vianoce chystali naši starí rodičia? Ako trávili sviatok svätého Ondreja, Barbory či Lucie? O tomto všetkom vám porozprávajú naši knihovníci. Video bude zverejnené vo štvrtok 3. decembra.

Vianočná pohľadnica
Najkrajšie darčeky sú darované z lásky a vyrobené vlastnými rukami. Ukážeme si, ako vyrobiť jednoduchú vianočnú pohľadnicu. Zverejnené vo štvrtok 10. decembra.

Vianočné zvyky vo svete
Najkrajšie sviatky roka sa všade oslavujú iným spôsobom. Povieme si, ako vyzerá typická vianočná večera a kto nosí darčeky v rôznych krajinách sveta. Zverejnené vo štvrtok 17. decembra.

Krajská knižnica v Žiline vás okrem toho pozýva aj na výstavy:

Vianoce 2020
Výstava vianočných machových dekorácií a ikebán od Daniely Zimmerovej. Súčasťou bude aj tombola. Finančné prostriedky z tomboly budú použité na zakúpenie vianočných darčekov pre seniorov v domove sociálnych služieb v Žiline. Výstavu nájdete v Krajskej knižnici v Žiline do 22. decembra.

Krásnô
Výstava z vencov zo sušených kvetov, aranžmány z prírody nielen s vianočnou tematikou od Evy Miniarikovej. Kúsok krásna je vo všetkom, čo tvoríme s radosťou a robí náš život krajším. Výstavu si môžete prísť pozrieť do Krajskej knižnice v Žiline do konca mesiaca december.

Architekti opäť v knižnici
Výstava v Krajskej knižnici od 4. decembra bude predstavovať ukážky z tvorby Ing. arch. Pavla Mikoláša. Jeho architektonický ateliér ARCHPRO zaznamenáva jubileum – 30. výročie od založenia. Architektonické diela sú doplnené ukážkami z výtvarnej tvorby vo forme patinovaných asambláží. Druhá časť výstavy prezentuje digitálne koláže, ktoré vznikli počítačovými úpravami grafických a fotografických prác. Autorom koláží je Ing. arch. Lajo Kupkovič.

Mojmír Vlkolaček
Výstava pri príležitosti 105. výročia narodenia. Predstavíme Vám významnú osobnosť žilinského regiónu maliara a pedagóga Mojmíra Vlkolačka. Témou jeho kresieb, akvarelov a malieb bolo aj mesto Žilina, jeho malebné zákutia a architektonické pamiatky. Výstava bude sprístupnená na prízemí knižnice v mesiacoch december 2020 a január 2021.

Viac informácií o aktivitách knižnice nájdete na www.krajskakniznicazilina.sk.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA