Budatínsky rínok

Budatínsky rínok

Považské múzeum v Žiline si aj tento rok pripravilo tradičné podujatie Budatínsky rínok, ktoré uzatvára sezónu podujatí na Budatínskom hrade. V nedeľu 20. októbra to bude v areáli Budatínskeho hradu naozaj pestré - otváranie novej expozície, krst knihy, drotárska rozprávka, hudobný program, remeselný jarmok.

Podujatie začína dopoludnia o 10. hodine a predstavia sa na ňom napríklad študenti stredných odborných škôl Žilinského samosprávneho kraja či rôzni farmári a remeselníci. Bohatý program bude aj na hlavnom pódiu, kde krátko popoludní vystúpi Roman Nadányi & The Band.

Chýbať nebude výroba jablčného muštu, varenie slivkového lekváru, práce na kolovrátku, stavanie studne, vyhňa s kováčmi, košikár a mnohé iné tradičné remeslá. Návštevníci sa môžu tešiť na originálne šperky, keramiku, ručne vyrábané mydlá či včelie produkty. Na hrade budú počas celého dňa prebiehať špeciálne zážitkové prehliadky. Tentokrát prítomní uvidia ako drotár Michal zachráni princeznú Veronku z kráľovstva zlej čarodejnice Kazimíry.“ približuje kultúrna manažérka Považského múzea v Žiline Petra Labantová.

Lákadlom bude určite otvorenie novej expozície „Pred hradbami, za hradbami“. Do hradu sa tak po mnohých rokoch vráti archeológia. Prvá časť expozície ponúkne informácie o lokalitách pevnostného charakteru známych zo Žilinskej kotliny a neďalekých obcí v katastri Považskej Bystrice a Púchova. Druhá časť je venovaná prevažne výskumu Budatínskeho hradu, ktorý do značnej miery ozrejmil jeho dejiny.

Viac informácií a celý program nájdete na: www.pmza.sk

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA