ŽILINSKÉ KULTÚRNE LETO

ŽILINSKÉ KULTÚRNE LETO

Žilinské kultúrne leto 2019 je už v plnom prúde a my Vás chceme informovať v skratke na čo všetko sa môžete tešiť.

Najbližšie tri mesiace ožije Žilina množstvom kultúrnych a športových podujatí, koncertov, festivalov či letných premietaní filmov pod holým nebom.

HUDBA, TANEC

Hudobné stredy s dychovou hudbou o 17.00 hod. v Sade SNP.

Novým podujatím, ktoré prinesie tohtoročné kultúrne leto, je folklórny festival Dožinky (23. - 24. august). Návštevníci festivalu si vďaka folkloristom zo súboru Rozsutec pripomenú tradičné zvyky počas dožiniek a budú si môcť pozrieť prehliadku kultúrneho dedičstva v oblasti folkloristiky z vybraných regiónov.

ŠPORT

Power joga sa bude cvičiť v Parku Ľudovíta Štúra každý utorok a štvrtok v čase od 7.00 do 8.00 hod. Tento rok je novinkou Taoistické Tai Chi, ktoré sa bude cvičiť v Parku Ľudovíta Štúra každú stredu a piatok od 7.00 do 8.00 hod.

MUZEÁ, VÝSTAVY

Na Námestí Andreja Hlinku je inštalovaná putovná výstava s názvom „Príbehy 20.storočia“. Expozícia zachytáva formou krátkych citátov príbehy ľudí, ktorí sa stali hrdinami našej pamäti národa počas oboch totalitných režimov.

KINO

Námestie Andreja Hlinku sa každý utorok o 18.00 hod. premení na letné kino pre deti. Telka v meste pre deti pripravila bohatú prehliadku filmov. V prípade nepriaznivého počasia sa bude premietať vo štvrtok.

INÉ PODUJATIA

Výtvarné utorky v Sade SNP budú opäť viesť skúsení lektori. Výtvarné utorky pripravuje mesto v spolupráci so Súkromnou strednou umeleckou školou v Žiline. Na podujatie je potrebné sa prihlásiť a potvrdiť svoju účasť na oba e-maily: hancina@gmail.com a amazur37@gmail.com.

Mestská outdoorová hra Cestovanie v čase je založená na hľadaní QR kódov, ktoré sú verejne dostupné. Po nasnímaní kódu sa súťažiaci dozvedia množstvo zaujímavostí o budovách, okolo ktorých bežne prechádzajú a možno ani netušia, čo sa za ich múrmi odohrávalo. Všetky potrebné informácie k hre, inštrukcie a pomôcky získajú v Turistickej informačnej kancelárii mesta Žilina (tel. č.: +421 (0)907 845 567, e-mailom na info@tikzilina.eu).

Viac info na:
https://www.kulturneleto.eu/2019/program/

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA