Máj v bábkovom divadle

Máj v bábkovom divadle

Máj v BDŽ, premiéry čas


V Bábkovom divadle Žilina chystáme ku koncu divadelnej sezóny veľké veci!

V našej 68. sezóne nás čaká posledná premiéra – Tuláčik a Klára, podľa rovnomennej literárnej predlohy jedinečného slovenského spisovateľa Erika Jakuba Grocha. Spomínaná knižka získala množstvo významných ocenení u nás i v zahraničí a vďaka žilinským bábkarom ožije po prvýkrát na profesionálnom javisku. Premiéra inscenácie pre najmenších bude o to výnimočnejšia, keďže sa réžie zhostil skvelý poľský bábkar a režisér Adam Walny. Už teraz sa môžete tešiť na psíka Tuláčika, Kláru a štyroch smiešnych komediantov, ktorí vám zahrajú, čo je a nie je v živote naozaj dôležité a cenné. Malí i veľkí tak zažijú nielen výbuchy smiechu, ale istotne aj čosi, čo zahreje na duši. Prvýkrát sa na našom javisku predstaví aj nová posila hereckého súboru – Juliána Hamranová, a to rovno v titulnej postave spomínanej novinky. Inscenáciu podporil Fond na podporu umeniu.

Tuláčikovi a Kláre bude patriť väčšina mesiaca, skúškové obdobie berieme poctivo. A keďže je to posledná premiéra pred divadelnými prázdninami, uvedieme ju rovno dve nedele za sebou. Ku koncu mesiaca sa ešte vrátime na morské dno v inscenácii Zoji Zupkovej Hlbokomorské rozprávky a samozrejme sa môžete tešiť aj na populárnu Sobotu s rozprávkou, tentokrát aj v priestoroch najlepšieho kníhkupectva v meste – Artforum v Žiline.

Po domácej produkcii v rámci cyklu Večerné stredy pre dospelých uvedieme v mesiaci máj významného hosťa - Slávu Daubnerovú, ktorá je režisérkou, autorkou, performerkou a herečkou v jednej osobe. Spievajúci dom v Štúrove ju inšpiroval k vytvoreniu výnimočnej inscenácie, ktorá bola okrem iného nominovaná na ocenenie DOSKY 2016 za Najlepšiu inscenáciu sezóny. Solo lamentoso je nezvyčajným príbehom ženy, ktorá sa zabarikádovala vo svojom dome a terorizovala obyvateľov v Štúrove krutým spôsobom. Neuveriteľných 14 rokov od šiestej hodiny ráno do desiatej hodiny večer púšťala dokola jednu a tú istú opernú áriu tenoristu Placida Dominga... Neskutočný príbeh podľa skutočnej udalosti!

Srdečne pozývame!


· 5. 5. 2018 o 10:00 hod. Sobota s rozprávkou (hravé čítanie v Artforum Žilina)
· 11. 5. 2018 o 18:00 hod. Tuláčik a Klára (premiéra)
· 13. 5. 2018 o 16:00 hod. Tuláčik a Klára
· 16. 5. 2018 o 19:00 hod Solo Lamentoso (Cyklus Večerné stredy pre dospelých,
15+, hosťuje: Sláva Daubnerová)
· 19. 5. 2018 o 10:00 hod. Sobota s rozprávkou (hravé čítanie + tvorivé dielne v
Bábkovom divadle Žilina)
· 20. 5. 2018 o 16:00 hod. Tuláčik a Klára
· 27. 5. 2018 o 16:00 hod. Hlbokomorské rozprávky

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA