Koncert v Rosenfeldovom paláci

Koncert v Rosenfeldovom paláci

VI. ročník Gitarového maratónu sa uskutoční tento rok v hlavnej sále Rosenfeldovho paláca a to v utorok 26. februára 2019 so začiatkom o 17.00 hod.
Fanúšikovia španielskej gitary ale aj jazzových formácií sa môžu tešiť na kvalitné skladby v podaní ocenených umelcov.
Gitarista Mgr. Art. Matúš Medveď, získal v roku 2012 3. miesto a cenu hudobného fondu na súťaži konzervatórií v Bratislave. V roku 2013 bol finalistom a výhercom majstrovskej gitary na súťaži v Sapri, v Taliansku. Okrem sólových súťaží získal niekoľko ocenení s komornými gitarovými súbormi. Hudbu študoval aj v Reykjavíku (Island), v Cardiffe (Wales, UK) a v Salerne (Taliansko).
Mgr. Art. Jaroslav Hell DiS. art. je koncertný umelec a skladateľ, ktorý okrem sólovej hry pôsobí aj v duu s flautou, harfou či ako člen AdHoc Orchestra. Aktuálne vyhral 1. cenu na Skladateľskej súťaži o cenu Adama Plintoviča.
Vystúpia tiež: Radovan Hrbek – španielska gitara, Dominika Bahýlová – španielska gitara, Stanislav Turek – blues gitara “typ Dobro”, Peter Priečinský – španielska gitara, Gitarový orchester Ryan Chana, Janka Klukovská – flauta, Anička Brezányová – klarinet, Júlia Veselá – violončelo a ďalší.
Vstup zdarma.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA