Žilinské kultúrne leto 2018

Žilinské kultúrne leto 2018

Tohtoročné žilinské kultúrne leto sa začalo medzinárodným festivalom animovaných filmov FestAnča a pokračovať bude množstvom podujatí počas celého leta až do októbra. Tešiť sa môžete na hudobné stredy, ktoré sa budú konať pravidelne o 16:30 v sade SNP. V rámci nich sa predstavia dychovky ako Fatranka, Senioranka, Brodňanka, Stranianka, Strečňanka či Predmierčanka. V sade SNP sa tiež budú každý augustový utorok o 17:00 konať výtvarné utorky, kde budú mať záujemcovia k dispozícii materiál potrebný ku kresleniu, ale aj lektora, ktorý im ukáže potrebnú techniku. Okrem vlastného hotového diela si záujemcovia z výtvarných utorkov odnesú tiež množstvo skúseností a nových poznatkov o maliarskych technikách a krajinárskej tvorbe.
Pestrý program Vás čaká taktiež aj na Mariánskom námestí, kde počas Mariánskeho leta vystúpia známi interpreti rôznych hudobných žánrov a postarajú sa tak o spríjemnenie letných večerov prostredníctvom ich hudobných vystúpení. Tradičné podujatie Záverečná, nám pomôže udržať si leto v žilách a mladí si tak ešte môžu vychutnať koniec prázdnin, kým zasadnú do školských lavíc.
Mesto Žilina pripravilo v rámci Žilinského kultúrneho leta 2018 opäť predstavenie remeselných zručností s názvom „Tvorivé remeselné dielne“, ktoré sa bude konať na Mariánskom námestí. Umeleckí remeselníci vám priblížia prácu so šúpolím, cínom, voskom, hlinou i výrobu kozmetiky z byliniek. Príďte si vyskúšať svoju zručnosť a odneste si domov vlastnoručne vyrobený suvenír.
Pre milovníkov filmov máme prichystané široké spektrum premietaní na Námestí Andreja Hlinku, na Stanici Žilina-Záriečie a množstvo ďalších filmov so sebou privezie tiež Bažant Kinematograf. Premietanie si môžete užiť aj v Rosenfeldovom paláci, celé leto totiž venovali dvom skvelým cestovateľom, filmárom a fotografom. Dvojica Zikmund a Hanzelka sa Vám predstaví prostredníctvom svojich fotografií a dokumentárnych filmov. Pre deti sú tam tiež pripravené tvorivé dielne, kde si vyskúšajú maľovať ako slávni umelci, alebo si vyrobia si vlastnú bábku, pod vedeným skúsenej lektorky.
Pre tých, ktorí chcú mať zdravé telo i ducha, sme počas júla a augusta prichystali každý utorok a štvrtok hodinu jógy. Kto chce začať deň so sviežou mysľou i telom je pozvaný na tieto hodiny o 7:00 v parku Ľudovíta Šťúra. Na námestí Andreja Hlinku Vás tiež čaká skvelý športový zážitok: BMX LOCAL HERO, kde si môžete zmerať svoje schopnosti a porovnať sa s profesionálmi.
Okrem umenia hudobného či výtvarného, máme pre Vás tiež umenie kulinárske, a to 17. augusta na Mariánskom námestí. Akcia Bavme sa varením bude sprevádzaná hudobnými hosťami , súťažou, ale najmä chutným jedlom.
August tak ako vždy bude v znamení Stredovekého dňa, večerná hromadná bitka rytierov a bojovníkov Vám zaručene vyrazí dych.
Turistická informačná kancelária si pre Vás pripravila zaujímavé podujatie, kedy sa počas prvého septembrového týždňa ocitnete v stredoveku, baroku či v podkroví plnom bábok.

To všetko a ešte omnoho viac máme pre Vás prichystané až do októbra tohto roku.

Srdečne Vás pozývame zažiť Žilinské kultúrne leto 2018
Viac info: www.kulturneleto.eu/2018/program/

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA