Knihárska dielňa

Knihárska dielňa

Marec sa považuje za mesiac knihy a o knihe bude aj naša marcová potulka. To, či je kniha dobrá, sa dozvieme v jej vnútri, ale svoj osobitý príbeh má aj jej väzba. Ručné viazanie kníh je remeslom, pri ktorom sa väzba stáva umeleckým dielom. Toto veľmi staré remeslo má svoju tradíciu aj v Žiline, kde pôsobil Ján Vrtílek, ktorý patril k najvýznamnejším predstaviteľom umeleckej knižnej väzby. Jeho tvorba aj v súčasnosti patrí medzi ojedinelé skvosty v oblasti knižnej väzby a v tejto tradícii dnes pokračuje jeho dcéra Ľudmila (Lida) Mlichová, ktorá je držiteľkou viacerých slovenských i medzinárodných ocenení. 
Príďte sa dozvedieť viac o výrobe knižnej väzby a vypočuť si príbeh knihárskej dielne v Žiline priamo od Lidy Mlichovej a tiež nahliadnuť do jej dielne a vidieť tak umelecké diela, ktoré vzišli spod jej rúk. 
Potulka sa uskutoční v piatok 22. marca 2019 o 17.00 hod. v Rosenfeldovom paláci. Srdečne pozývame!
Kvôli obmedzenej kapacite je potrebné sa vopred objednať prostredníctvom Turistickej informačnej kancelárie mesta Žilina, a to telefonicky: 0907 845 567, e-mailom: info@tikzilina.eu alebo osobne na adrese: Námestie A. Hlinku 9, 010 01, Žilina. 
Vstup – ZDARMA

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA