VÝSTAVA: CENA OSKÁRA ČEPANA

VÝSTAVA: CENA OSKÁRA ČEPANA

Nová synagóga je miestom aktuálneho ročníka súťaže pre slovenských umelcov do 40 rokov, ktorá vznikla v roku 1996 a oslavuje tak 25. výročie. Je nám cťou hostiť finálovú výstavu. výstava finalistiek a finalistov

Trvanie výstavy: 30. 9. – 6. 12. 2020
Otváracie hodiny: utorok – nedeľa 13.00 – 19.00
Vstupné: 3,00 € / študenti a seniori dobrovoľné (online na tootoot.fm alebo v hotovosti na mieste)
Otvorenie výstavy: streda 30. 9. 2020, 18.00 s živými performanciami finalistov, ktoré sú súčasťou ich diel

Finalistami Čepana 2020 a zároveň vystavujúcimi umelcami sú Ludmila Hrachovinová, Daniela Krajčová, Kristián Németh a Jozef Pilát. Ich finálovú výstavu pripravili v spolupráci s kurátormi Luciou Gavulovou a Viktorom Čechom, architektonické riešenie je v supervízii Petra Lišku. Počas dvojmesačného trvania výstavy budú mať návštevníci možnosť diváckeho hlasovania za svojho osobného favorita. Kľúčovou udalosťou bude vyhlásenie laureátky/ laureáta za účasti členov medzinárodnej poroty aj minuloročného víťaza Erika Sikoru, ktoré sa uskutoční v piatok 13. novembra.

Súťaž Cena Oskára Čepana vznikla v roku 1996 a je určená vizuálnym umelcom do veku 40 rokov. Účasť v súťaži nie je obmedzená konkrétnym výtvarným médiom. Projekt realizuje od roku 2001 Nadácia – Centrum súčasného umenia, od roku 2016 v spolupráci s Residency Unlimited, Trust for Mutual Understanding a s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. Od roku 2018 je spoluorganizátorom ceny platforma na podporu súčasného umenia collective. Cena je súčasťou medzinárodnej siete ocenení YVAA – Young Visual Artists Awards, organizovaných v krajinách stredovýchodnej Európy.

Viac na:
www.novasynagoga.sk
www.facebook.com
www.oskarcepan.sk

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA