Spoznávame zákutia Žiliny

Spoznávame zákutia Žiliny

My v Turistickej informačnej kancelárií mesta Žilina organizujeme množstvo tématických prehliadok, ktorými sa snažíme spopularizovať mesto a podporiť cestovný ruch v Žiline. Známe sú potulky mestom spojené s rozprávaním žilinských povestí alebo prechádzky po židovských, secesných či funkcionalistických pamiatkach.

Momentálne sú však prehliadky nemožné, a preto sme sa rozhodli spustiť online projekt s názvom „Spoznávame históriu Žiliny“. Prostredníctvom našich sociálnych sietí vám budeme približovať históriu, architektúru a život v meste.

Prvé si prejdeme historické srdce Žiliny - Mariánske námestie, ktoré je od roku 1987 vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu. V minulosti ho nazývali Rínok, Námestie slobody či Námestie Dukla a je typické štvorcovým pôdorysom. Významné sú laubne a arkády, ktoré vytvárajú neopakovateľnú atmosféru jedinečnú svojho druhu na Slovensku.

Pokračovať budeme v centre Žiliny a predstavíme si niektoré z historických objektov, ktoré vám v budúcnosti určite odporúčame navštíviť alebo sa pri nich aspoň pristaviť.

Cieľom tohto spoznávania je priniesť zaujímavé informácie, o ktorých ste možno doteraz nevedeli. Vždy v piatok pre vás pripravíme kvíz, tak pozorne čítajte a nie len, že sa naučíte niečo nové, ale sa aj zabavíte.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA