HUDBA SVETA ŽILINA

HUDBA SVETA ŽILINA

Medzinárodný festival HUDBA SVETA ŽILINA predstavuje priestor pre živú prezentáciu rôznych hudobných kultúr z celého sveta. Chce poukázať na rozmanitosť a krásu world music v podaní špičkových domácich i zahraničných umelcov.
V rámci niekoľkých večerov zaznie vždy hudba zameraná na určitú kultúru alebo hudobný štýl. Doteraz sa tu predstavili kapely ako Relu a Zuralia Orchestra z Rumunska, srbské Balkan strings trio a Fanfare Ciocarlia, argentínske tango v podaní Ariel Ramirez Quintet, bretónska hudba v repertoári francúzsko-slovenského zoskupenia Roc´hann, arménsky umelci – Karin Sarkisjan a David Yengibarian, Gordon Tama z Nového Zélandu, Mira Awad z Izraela, poľská world music kapela Čači Vorba, maďarské formácie Erika Kertéz a David Reschofsky Duo, Cimbaliband, česká world music v novom jedinečnom spracovaní Jitky Šuranskej a BraAgas, bulharské vokálne trio Evridika, slovensko-moldavské trio PaCoRa, medzinárodná flamenco formácia Flaco de Nerja Flameco Ensemble, zo slovenských umelcov Slovak Tango, Rusín Čendeš Orchestra, Folklórny súbor Rozsutec a v neposlednom rade žilinský Balkansambel ako pozývajúca domáca hudobná formácia.
Okrem hudobných večerov sú pre mladých muzikantov a hudobných nadšencov každoročne pripravené hudobné worshopy s majstrami svojho remesla – hudobníkmi hrajúcimi na festivale.
Kompletný program festivalu:
streda 3. 4., 15.00, Rosenfeldov palác - Michal Smetanka (SK): Workshop pastierskej tradície 
streda 3. 3., 19.00, Stanica - Michal Smetanka (SK), Banda (SK)
štvrtok 4. 4., 19.00, Nová synagóga - Guessous Meshi Trio (MA, HU), Maija Kauhanen (FI)
piatok 5. 4., 20.00, Smer Music Klub 77 - Bojan Krstić Orkestar (RS), DJ Potkan / Hudba sveta_FM (SK)
Vstupné v predpredaji: 8,00 €
Na mieste: 10,00 €
ZŤP (iba na mieste): 1,00 €
Festivalovú permanentku v cene 18,00 € kúpite na: Hudba sveta Žilina 2019
Viac info na:
www.hudbasvetazilina.sk

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA