Veruže mi zahraj, bystrická muzika

Veruže mi zahraj, bystrická muzika

V nedeľu 6. augusta 2017 ožije Skanzen v Novej Bystrici-Vychylovke ľubozvučnými tónmi a melódiami muzikantov, spevákov a tanečníkov z bystrickej doliny. 

V Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica návštevníkom ponúkneme  čaro folklóru bystrickej doliny, kde sa Vám vo svojom programe „Veru že mi zahraj bystrická muzika“ o 14.00 hod. predstavia deti s heligónkami, rozvíjajúc svoj talent pod vedením Vladka Tomčalu, Folklórny súbor Bystrica pod taktovkou Jána Jančulu, Folklórna skupina Dolinka, ktorej vedúcou je dlhé roky  Helena Jančulová a ľudové hudby z Novej Bystrice.

O 13.00 hod. bude svätá omša na pódiu pri objekte Krčma z Korne a po nej bude pokračovať kultúrny program.

V objekte Raganov mlyn si môžete pozrieť výstavu detský prác detí základných škôl z bystrickej doliny, ktorá sa nesie pod názvom “Bol raz jeden skanzen“. Uvedená výstava sa predlžuje do 15augusta 2017.Zároveň ponúkame jazdu vo vyhliadkovom vagóne na Historickej lesnej úvraťovej železnici alebo na drezine, ktorá Vás vyvezie až na sedlo Beskyd. /Nezabudnite sa na  drezinu objednať telefonicky na č. t. 0421/41/43 97 219, /. Pekný deň plný slnka a skvelých zážitkov Vám praje Kysucké múzeum v Čadci.

 

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA