NAŽIVO S VLADIMÍROM MAJTANOM

NAŽIVO S VLADIMÍROM MAJTANOM

Rosenfeldov palác s ohľadom na dodržiavanie aktuálnych uznesení vlády Slovenskej republiky je momentálne pre verejnosť ZATVORENÝ až do odvolania. Avšak je pre vás pripravený online program - už tento štvrtok 29. októbra o 17.00 sledujte živý prenos s Vladimírom Majtanom.

V septembri to boli už štyri roky od rekonštrukcie Národnej kultúrnej pamiatky, jednej z najkrajších architektonických skvostov, Rosenfeldovho paláca.

Mestský palác, pomenovaný po majiteľovi, Žilinskom bankárovi, Ignácovi Rosenfeldovi, bol postavený v r. 1907 podľa architekta Nicoletta Rautera. Je jednou z najkrajších pamiatok v meste a najväčšou kultúrnou pamiatkou v majetku mesta (vyhlásená bola v r. 2009). Zachoval sa takmer v pôvodnom stave s mnohými umelecko-remeselnými detailmi, akými sú napríklad okenné a dverné výplne s ozdobnými kovovými mrežami, drevené obklady stien, štukatérska výzdoba interiérov, pôvodné svietidlá, vitrážové leptané sklá okien, monumentálne hlavné schodisko s mramorovým zábradlím, kovové zábradlie zadného schodiska, ale aj kovaný plot s hlavnou bránou. Okrem pamiatkových, umeleckých, výtvarných a architektonických hodnôt je hodnotný i z hľadiska ucelenosti diela a spoločenského významu. Svojím významom prekračuje hranice Slovenska. O histórii majestátnej budovy, o tom ako prebiehala rekonštrukcia, ako sa reštaurovala štuková výzdoba interiéru, a či všetko prebehlo podľa pravidiel pamiatkového úradu, nám porozpráva Vladimír Majtan.

Vysielanie sa uskutoční formou živého prenosu na FB stránke Rosenfeldovho paláca.
Viac informácií na www.rosenfeldovpalac.sk.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA