Zasnežený február v Bábkovom divadle Žilina!

Zasnežený február v Bábkovom divadle Žilina!

Zasnežený február v Bábkovom divadle Žilina!

Prvú nedeľu v mesiaci privítame na javisku Bábkového divadla Žilina zábavnú rozprávku pre staršie deti Romaldíno a Kamila, ktorá sa po dlhšej pauze vracia vo svojom pôvodnom obsadení a určite nadvihne kútiky nielen deťom, ale aj rodičom v hľadisku. Ide o príbeh Romaldína a jeho nevlastnej sestry Kamily, medzi ktorými preskočí iskra osudovej lásky. Na ceste k jej naplneniu však musia prekonať niekoľko náročných prekážok.

V programe budeme pokračovať obľúbenou inscenáciou pre všetky generácie, ktorá sa v našom divadle objaví vždy v zimnom období - výpravnou rozprávkou Perinbaba. Príbeh malého Jakubka, Alžbetky, Perinbaby a Zubatej je na doskách BDŽ za tie roky natoľko populárny, že si zaslúži rovno dvojnásobné nedeľné uvedenie. Aj napriek tomu kvôli obrovskému diváckemu záujmu odporúčame lístky zakúpiť v predpredaji, prípadne si ich aspoň vopred zarezervovať v divadle.

Bábkové divadlo Žilina sa vo februári predstaví aj na Stanici Žilina-Záriečie. Maličká, originálna škôlkohra v réžii Ľuba Piktora a v podaní skvelej Mirky Mravcovej vyrozpráva príbeh chlapca a jeho dedka, človeka s nekonvečným názorom na svet a s osobitým humorom. Posolstvo o nesentimentálnej láske a úcte k prírode, k zvieratám a stromom, s ktorými si občas dokážeme “sadnúť” väčšmi než s ľuďmi.

Posledný víkend v mesiaci uvedieme známu rozprávku H. CH. Andersena Škaredé káčatko. Citlivý príbeh o tom, aké je to byť “iný”, adaptoval a zrežíroval pre naše divadlo Šimon Spišák. Garantujeme skvelú zábavu, ale aj silné momenty, v ktorých exceluje výborné herecké obsadenie na čele s najčerstvejšou hereckou posilou súboru Maťom Valašíkom.

Február v BDŽ bude aj v znamení skúšania repertoárovej novinky. Práve spomínaný Šimon Spišák sa s rovnakým realizačným tímom, ako v prípade Škaredého káčatka, púšťa do nového projektu, ktorý vyvrcholí premiérou v piatok 16. marca. Divadelná hra, ktorá nesie názov Bodaj to hus kopla!, od úspešnej poľskej autorky Marty Guśniowskej, hovorí príbeh o nešťastnej husi, ktorá sa snaží presvedčiť ostatné zvieratká, aby ju zožrali. A ako iste tušíte, tie namiesto chutného obeda nakoniec v nešťastnej husi objavia niečo úplne iné.

Samozrejme, program bábkového divadla bude obsahovať aj všetky tradičné, obľúbené formáty. Tých najmenších čaká Sobota s rozprávkou v spolupráci s kníhkupectvom Artforum v Žiline, kde dvaja herci z divadla čítajú deťom súčasné knižné novinky a veľkých opäť Večerná streda pre dospelých. Tá bude tentokrát patriť vzácnym hosťom z Nového divadla z Nitry, ktorí prinesú svoj kabaret v réžii Jakuba Nvotu pod názvom 4 ženy na konci sveta. Skvelé herečky, zábavné pesničky a bravúrne dialógy, to všetko môžete vidieť iba na doskách BDŽ v stredu 28. februára o 19:00.

Nenechajte si s nami ujsť poriadnu dávku snehu a smiechu. Srdečne pozývame!

4. 2. 2018 o 16:00 hod. Romaldíno a Kamila (veková vhodnosť 6+)
10. 2. 2018 o 10:00 hod. Sobota s rozprávkou (tvorivé dielne a hravé čítanie, javisko BDŽ)
11. 2. 2018 o 16:00 hod. Perinbaba (6+)
17. 2. 2018 o 15:00 a 17:00 hod. Môj dedko je čerešňa (4+, Stanica Žilina-Záriečie)
18. 2. 2018 o 16:00 hod Perinbaba (6+)
24. 2. 2018 o 10:00 hod. Sobota s rozprávkou (tvorivé dielne a hravé čítanie, javisko BDŽ)
25. 2. 2018 o 16:00 hod. Škaredé káčatko (5+)
28. 2. 2018 o 19:00 hod. 4 ženy na konci sveta (15+, hosťuje Nové divadlo, Nitra)

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA