Aprílový program mestského divadla

Aprílový program mestského divadla

Hlavným podujatím žilinského divadla v mesiaci apríl bude premiéra divadelnej inscenácie hry Triedny nepriateľ. Divadelnú adaptáciu filmového príbehu slovinských autorov Nejca Gazvodu, Roka Bičeka a Janeza Lapajne napísala Michaela Zakuťanská na objednávku žilinského divadla a realizácia inscenácie prebieha pod taktovkou režisérky Júlie Razusovej. Hru Triedny nepriateľ žilinské divadlo predstaví divákom ako svoju v poradí 123. premiéru v sobotu 8. apríla vo Veľkej sále Mestského divadla Žilina. Námetom hry Triedny nepriateľ je vzbura študentov maturitnej triedy proti svojmu novému triednemu učiteľovi. Jeho prísne vzdelávacie metódy ostro kontrastujú s benevolentným a kamarátskym prístupom predchádzajúcej triednej učiteľky. Zvyk a očakávania študentov, že budú učiteľom pochopení a rešpektovaní, ale bez vlastnej snahy hľadať skutočné príčiny svojich emocionálnych výkyvov, extrémnych názorov, často až cynizmu, tu naráža na stoický pokoj nového učiteľa, ktorý uznáva iba pravdu, aj keď je škaredá alebo bolestná a ju pokladá za povinnú výbavu pre študenta, ktorý síce zmaturoval, ale v živote zostáva študentom i naďalej. Triedny nepriateľ je citlivá dráma o problematickom období dospievania, o dôležitosti výchovy, ktorá nás dokáže pripraviť na život aj s ťažkými situáciami, ktoré prináša. O dôležitosti vlastných slobodných rozhodnutí aj o zodpovednosti, ktorú za ne nesieme.
Obľúbená talkshow žilinského divadla, v ktorej hostí Soňa Műllerová zaujímavé herecké osobnosti, pokračuje aj v mesiaci apríl. Hosťom večera bude Ady Hajdu, herec divadla Astorka Korzo ´90. Jeho dlhý zoznam divadelných postáv dopĺňa bohatá a pestrá filmografia, ktorú tvoria televízne programy, inscenácie a filmy. Vďaka svojej osobnej charizme sa teší mimoriadnej priazni divákov, ako človek obdarený spontánnosťou, hravosťou a nespútaným nápaditým zmyslom pre humor, vyžarujúcim múdrosť a skromnosť. Ady Hajdu je výraznou hereckou individualitou a zároveň i mnohotvárnym hercom. Diváci sa môžu tešiť, že populárny herec poodhalí viac z osobného archívu zážitkov a skúseností, a to nielen hereckých. Hudobným hosťom večera bude zoskupenie CVD Combo – Jelena Horváthová, Peter Vaňouček, Matúš Dobeš. Soňa Műllerová usadí Adyho Hajdu do kresla pre hostí vo štvrtok 27. apríla.
Priaznivcov koncertov v Mestskom divadle Žilina pozývame na tri večery plné výbornej hudby, tri vynikajúce hudobné podujatia. Do Žiliny prichádza legendárny bubeník Poogie Bell a spolu so svojou skupinou POOGIE BELL BAND a Jurajom Griglakom pripravia pre jazzových nadšencov jedinečný hudobný zážitok /10.apríl/, jarná verzia obľúbených Bratislavských jazzových dní v Žiline predstaví na doskách žilinského divadla famózneho amerického saxofonistu Erica Marienthala /28.apríl/ a Lucia Šoralová a pôvodní členovia skupiny Nerez, Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský ponúknu podmanivý šansón i folk v koncertnom programe LUCIA ŠORALOVÁ & LA ALMA /24.apríl/.

 

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA