Za svetovou raritou do pôvabnej dedinky Krušetnica

Za svetovou raritou do pôvabnej dedinky Krušetnica

Oravská dedina Krušetnica sa môže pýšiť originálnym múzeom kávy. Jeho originalita tkvie v nádhernej mozaike z kávových zŕn, ktorá zobrazuje celý príbeh kávy od zrnka po zber. Nájdete tu napríklad aj mapu pestovateľských oblastí, či výjavy z histórie. Celkovo boli na mozaiku použité štyri milióny zŕn, čiže cez 400 kíl kávovníkového zrna. Za touto obdivuhodnou prácou stojí šikovný mladý muž Roman Florek. Pomáhalo mu viac ako 250 ľudí a celé majstrovské dielo sa tvorilo skoro tri roky. Odmenou je aj zápis do Quinessovej knihy rekordov, ktorým predbehli najväčšiu mozaiku z Albánska skoro 5-násobne. V múzeu nájdete aj množstvo exponátov, ktoré majú veľkú historickú a pre mnohých aj citovú hodnotu. Jedná sa o mlynčeky, džezvičky, či kávovary staré až 200 rokov.
Zanietený milovník kávy Roman Florek, spolupracuje priamo s pestovateľmi kávy v Brazílii, čím sa stáva aj takzvaným ´´férovým obchodníkom´´. Tento druh spolupráce zabezpečí peniaze priamo pre pestovateľov a nie veľkým reťazcom. Napiť sa takejto poctivej kávy, určite stojí za to. Srdečne vás preto pozývame do unikátneho múzea, kde vás očarí nielen výborná káva, ale aj príjemné prostredie.
Pokiaľ máte športového ducha, treba vyskúšať lyžiarke stredisko, ktoré táto malebná dedinka ponúka. Stredisko disponuje 4- sedačkovou lanovkou a lyžiarskym vlekom s dĺžkou 750 metrov a v neposlednom rade aj krásnym upraveným svahom. V dedine Krušetnica môžete prežiť nádherný celodenný výlet, či viac dňový, pohodový, prázdninový pobyt.

Viac info na FB stránkach alebo Krušetnica.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA