Nasnímajte si historické budovy v Žiline prostredníctvom QR kódov


Vedeli ste, že v Žiline je, vďaka finančnej podpore z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra a z projektu „Partnerstvom k podpore cestovného ruchu turistických destinácií Žilina – Bielsko – Biala“ ako v prvom meste na Slovensku v súčasnosti, už 140 historických budov označených tabuľami s QR kódmi?

QR kódy („quick response“ = rýchla reakcia) sú dvojrozmerné čiarové kódy v podobe špeciálne usporiadaných čiernych a bielych štvorčekov. Pri prechádzke Žilinou si nezabudnite vziať so sebou mobilný telefón. Stačí, ak si do mobilu stiahnete aplikáciu, tzv. „čítačku“ QR kódov a po nasnímaní kódu z antikorovej tabuľky sa Vám na displeji zobrazí článok o konkrétnej budove z našej stránky. Články sú k dispozícii v slovenskom, anglickom a v poľskom jazyku.

Pripravili sme pre Vás interaktívnu mapku, na ktorej nájdete 136 označených budov v Žiline. Po kliknutí na značku sa Vám zobrazí stručný popis historickej pamiatky. Keď kliknete na obdĺžnik (Full Screen) v pravom hornom rohu mapky,  mapa sa Vám zobrazí v pôvodnej veľkosti na celej obrazovke. V spodnej časti článku v sekcii "Na stiahnutie" si môžete pozrieť kompletný zoznam budov, ktoré sú v súčasnosti označené QR kódmi.

Fotogaléria

Na stiahnutie

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA WEATHER