Maškarenie v podkroví

Turistická informačná kancelária mesta Žilina v spolupráci s Rosenfeldovym palácom si pre vaše ratolesti pripravila pestrý program plný rôznych aktivít od vzdelávacieho programu cez využitie ich jedinečnej detskej predstavivosti až k tombole plnej cien. Všetky tieto aktivity boli zasadené do jedinečného prostredia, ktorým je podkrovie Rosenfeldovho paláca. Práve tu sa nachádza stála expozícia venovaná histórií bábkového divadla, na ktorú bol orientovaný celý program „maškarenia“.

Na úvod sme sa oboznámili s významom bábkového divadla, ale i so základnými typmi bábok, zistili sme odkiaľ pochádzajú a naučili sme sa s nimi pracovať. Potom sme sa zahrali na dramatikov a vyskúšali sme si zahrať divadielko, kde zavážili naše masky – deti si samé vytvorili svoj jedinečný príbeh a stali sa tak bábkami. Okrem toho sme sa venovali rôznym hrám a počúvali sme aj rozprávku.

Všetky detičky, ktoré prišli v maskách a kostýmoch dostali sladkú odmenu a mohli zabojovať aj o cenu za najlepšiu masku. Navyše si sami vyrobili tombolové lístky, kde taktiež mohli vyhrať milý darček. Hlavnú cenu si odniesli roztomilé líštičky, no každému sa niečo ušlo a z výhier sa tak tešil drak, Snehulienka, pirát a dokonca aj železničiar.

Spoločné spoznávanie divadelného sveta v piatok 28. februára 2020 sa nieslo vo veselom duchu plnom zábavy. Veľmi ďakujeme všetkým malým bábkarom a tešíme sa na ďalšie maškarenie.

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA