Lesopark Chrasť

Lesopark ChrasťLesopark Chrasť

Lesopark Chrasť sa nachádza medzi sídliskami Vlčince a Solinky. Je obľúbenou mestskou zónou oddychu. Park na ploche 2 700 ha poskytuje návštevníkom rôzne možnosti športového vyžitia (beh, beh na lyžiach, cyklistiku, nordic walking,  lanový park).
Pre deti sú pripravené preliezačky a iné atrakcie. V areáli sa nachádza i menšia reštaurácia. Za detským ihriskom je v prevádzke lanový park Preles.
Na pamiatku Žilinčanov, ktorí padli v prvej svetovej vojne, tu krátko po vojne postavili Kaplnku Sedembolestnej Panny Márie. Okrem peších pohodlných cestičiek zo sídlisk Vlčince a Solinky  je dostupný aj zo zástavky mestskej hromadnej dopravy: Žilinská univerzita. Územie bolo v roku 1981 vyhlásené za prímestskú rekreačnú oblasť

Interaktívna náučná trasa
V roku 2010 tu bola otvorená náučná interaktívna trasa "Spoznaj seba, spoznaj les". Jedná sa o náučný chodník určený pre deti i dospelých, ktorý sa venuje téme lesa, prírody a života v nej. Hravou a pútavou formou vám priblíži ako žije les, čo ho tvorí, na čo nám slúži, kto v ňom žije a mnoho iných zaujímavých informácií. Spolu sa jedná o 9 informačných tabúľ, pri ktorých sa vždy nachádza jeden interaktívny drevený prvok, ktorý sa viaže k informácii na tabuliach.

 
polohaPoloha na mape Žiliny
 

Fotogaléria

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA