Kultúrne inštitúcie

 

Rosenfeldov palác

Rosenfeldov palác je nové centrum kultúry v Žiline, ktorého hlavnou úlohou je kultúrno-osvetová činnosť. Palác bol postavený v roku 1907 ako súkromná obytná rezidencia Ignáca Rosenfelda a sídlo banky.

Galérie

V Žiline môžete navštíviť tri galérie - Považskú galériu umenia (PGU) v Žiline, Galériu M a Galériu Plusmínusnula (Galéria ± 0,0) . V  priestoroch Považskej galérie umenia sa nachádza stála expozícia diel Vincenta Hložníka. Galéria M sa v podstatnej miere venuje predaju výtvarných diel. Galéria Plusmínusnula (Galéria ± 0,0) prezentuje súčasnú vizuálnu kultúru.

Múzeá

V Žiline sa nachádzajú tri múzeá. Považské múzeum v Žiline s vysunutými expozíciami regionálneho charakteru i s drotárskou zbierkou, Múzeum židovskej kultúry s expozíciou judaík a prvá súkromná muzeálna expozícia "Dom Lombardini".

Divadlá

Na vašu návštevu sa v Žiline tešia dve divadlá - Mestské divadlo Žilina, ktoré je zamerané predovšetkým na dospelého diváka a najstaršie profesionálne bábkové divadlo na Slovensku - Bábkové divadlo Žilina.

Hudobné inštitúcie

Jedinou hudobnou inštitúciou v Žiline určenou pre poslucháča klasickej hudby je Štátny komorný orchester Žilina.

Knižnice

Žilinčania i mimožilinskí čitatelia si môžu svoj čitateľský "smäd" uhasiť v Krajskej knižnici v Žiline.

Kiná

Multikino City Cinemas v SC Mirage a CineMax v ZOC Max radi privítajú nielen filmových fanúšikov.

Ďalšie kultúrne inštitúcie

Ďalšími kultúrnymi inštitúciami v Žiline sú Dom Matice slovenskej, Krajské kultúrne stredisko v Žiline, Kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie a  Krajská hvezdáreň v Žiline.


 

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA