Funkcionalistická Žilina

Okruh funkcionalistickou Žilinou

Žilina sa v tomto období prerodila na modernú metropolu severného Slovenska. Obrovský rozvoj mesta si vyžiadal spracovanie regulačného (územného) plánu.

V roku 1930 bol schválený víťazný návrh brnenského urbanistu doc. Ing. Josefa Peňáza, z jeho urbanistických koncepcií sa zrealizoval napríklad Bulvár. Žilina sa stala jedným z hlavných centier slovenskej modernej architektúry a z nespočetných súťaží, či už medzinárodných alebo domácich, tu boli realizované mnohé stavby. Nastalo obdobie, kedy sa mesto premenilo na veľké stavenisko. Doteraz je možné vnímať ducha tejto doby, ktorý je ešte stále v našom okolí prítomný.

Funkcionalistický okruh
Finančný palác "Nová" pošta 1 Neologická synagóga Evanjelický kostol a. v.  Svojdomov, mestská štvrť II. Štátna ľudová škola bývalá Sokolovňa Vila Šimona Steina Trávničkova vila  bývalá Tržnica Pavlačovský dom r. k. farnosti Dom Adolfa Grosmanna

Trvanie
90 minút

Začiatok prehliadky
Finančný palác

■ Cenník
(v závislosti od počtu účastníkov prehliadky)

Trvanie / Jazyk Počet účastníkov prehliadky
90 minút  1 – 10 11 – 29 30 – 50
Slovenský jazyk 35,- € 45,- 55,-

■ V cene je zahrnuté
Prehliadka funkcionalistických pamiatok v centre mesta Žilina (12 zastavení) s odborným výkladom. Výšku storno poplatku v prípade zrušenia prehliadky krátko pred jej začatím určuje sprievodca.

■ V cene nie je zahrnuté
Tlmočenie.

Cenník je platný od 22.12.2015.

Viac informácií

formulárPodmienky prehliadok

Fotogaléria

Na stiahnutie

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA