Letná tvorivá dielňa pre deti

Letná tvorivá dielňa pre deti

Každý rok sa môžete tešiť na tematické letné tvorivé dielne v záhrade Rosenfeldovho paláca. Ani toto leto to nebude inak a deti si užijú experimentovanie s farbami. Malí umelci tak nebudú obmedzení priestorom a môžu nechať svoju kreativitu plne vyniknúť.

Už v poradí druhá letná tvorivá dielňa nás čaká tradične v pondelok 13. júla o 14-tej hodine, kde tentokrát budeme experimentovať s farebnými bodkami.

Bodky sú všade, to bude heslo letnej tvorivej dielne, ktorá nesie názov Bodky.
Deti budú nanášať farbu prostredníctvom dlhých palíc, ktoré majú na konci kúsok špongie, bodkovať sa bude na veľkorozmerné kartóny. Vytvoria sa tak diela inšpirované umeleckým smerom nazývaným pointilizmus.

Priekopníkom pointilizmu bol umelec Georges Seurat, ktorý skúmal vedeckú teóriu vnímania farieb. Svoje obrazy sa rozhodol vytvárať pomocou malých pravidelných škvrniek, bodiek nelomenej farby, ako mozaiku. Chcel tým dosiahnuť, aby sa farby v oku, v mysli zmiešali bez toho, aby stratili svoju ostrosť a jas. Táto technika, ktorá dostala názov pointilizmus, ohrozovala však čitateľnosť jeho obrazov, pretože sa vyhýbala akýmkoľvek obrysom a každý tvar bol rozbitý na plochy mnohofarebných bodiek. (E. H. Gombrich)

V prípade nepriaznivého počasia sa letná tvorivá dielňa uskutoční v tvorivej dielni v priestoroch Rosenfeldovho paláca.
Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).

Photo gallery

TIK na Facebooku

SEARCH

Through
Add crossing points

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA