PUTOVANIE K PRINCEZNEJ Z UKOKU

PUTOVANIE K PRINCEZNEJ Z UKOKU

Rosenfeldov palác uvádza online prednášku s cestovateľom Vojtechom Hankom:

Princezná Ukok (Altajská princezna, Oči-bala) – podľa altajského hrdinského eposu Alexeja Kalkina je meno, ktoré od novinárov a taktiež od obyvateľov Republiky Altaj dostala múmia približne 25 ročnej ženy. Jej telo bolo nájdené počas archeologických vykopávok na pohrebisku Ak-Alacha v roku 1993. Podľa povier pôvodného obyvateľstva Altaja je princezná, ktorú tiež nazývajú Ak-Kadyn (Biela pani), ochrankyňa kľudu a strážkyňa brány do podsvetia, cez ňu neprešlo zlo z nižších svetov.

Vojtech Hank pracovne pôsobí v Inštitúte výchovy a vzdelávania. Jeho koníčkom je fotografovanie a cestovanie. Týmto záľubám sa venuje už dlhé roky. Je aktívnym členom Piešťanského fotoklubu od jeho založenia v roku 2005. Fotografiou sa však nikdy neživil, napriek tomu má za sebou množstvo výstav a niekoľko pekných fotografických úspechov.

Vysielanie sa uskutoční v utorok 26. januára o 17.00 formou živého prenosu na FB stránke Rosenfeldovho paláca. Budeme sa tešiť na Vašu online účasť a prípadné otázky v komentároch.

Photo gallery

TIK na Facebooku

SEARCH

Through
Add crossing points

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA