KNIŽNICA (NIELEN) Z DOMU

KNIŽNICA (NIELEN) Z DOMU

Aj na mesiac marec si Krajská knižnica v Žiline pripravila online podujatia, ktoré nájdete na stránke www.krajskakniznicazilina.sk, na Facebooku a Youtube knižnice:

Zakázané knihy 2
Vraví sa, že zakázané ovocie chutí najlepšie, myslíte, že to platí aj o knihách? O zakázaných knihách budeme znova hovoriť vo virtuálnom podujatí už 4. marca. Budeme hovoriť o najznámejších dielach, ktoré boli pod vplyvom komunistickej ideológie zakázané. Aj napriek nepriaznivým podmienkam (či naopak vďaka nim) autori vytvorili kultové a dodnes obľúbené diela. Video bude zverejnené od 4. marca na Facebooku @krajskakniznicazilina, na jej stránke aj na YouTube kanáli.

O snehuliakovi s horúcim srdcom
Stavali ste už túto zimu snehuliaka? Predstavíme vám knihu o snehuliakovi s horúcim srdcom, ktorý robil len dobré skutky. Po krátkom čítaní vás pozývame na virtuálnu tvorivú dielňu, kde si za pomoci bieleho a farebného papiera, vlny, pasteliek, nožníc a lepidla môžete dobrého snehuliaka pozvať aj ku vám domov. Podujatie je vhodné pre deti od 3 do 6 rokov. Video nájdete od 11. marca na stránke Krajskej knižnice v Žiline, na Facebooku @kniznicazilinadeti aj na YouTube kanáli knižnice.

Můj africký příběh – cestovateľská beseda
Čo priviedlo mladú Európanku do Afriky? A prečo si Hana Hindráková zamilovala Keňu natoľko, že sa tam stále vracia? Známa cestovateľka prezradí nielen to prečo cestuje, ale aj ako sa dostala k písaniu románov z afrického prostredia. Zúčastnite sa besedy v utorok 16. marca o 18:00 cez Microsoft Teams a dozviete sa viac. Bližšie informácie nájdete (www.hindrakova.cz a www.africkepribehy.cz.), ale aj na stránke a Facebooku Krajskej knižnice v Žiline.

Etika a etiketa 4
Pravidlá slušného správania nám okrem iného pomáhajú spolu lepšie komunikovať. Štvrtá časť minisérie sa ďalej venuje komunikácii, zdvorilosti a objasňovaniu spoločenskej etikety. Video zverejníme 18. marca na Facebooku @krajskakniznicazilina, webstránke a YouTube kanáli Krajskej knižnice v Žiline.

Hrady v okolí Žiliny:Lietavský hrad
Poznáte najväčší hrad v okolí Žiliny? V druhom pokračovaní našich výletov po hradoch v našom susedstve si predstavíme Lietavský hrad. Video bude dostupné od 25. marca na Facebooku @ kniznicazilinadeti, na webstránke a YouTube Krajskej knižnice v Žiline.

Okrem toho sa stále môžete zapojiť do čitateľskej výzvy na celý rok 2021:

Čítajte s nami – čitateľská výzva
Téma mesiaca marec znie: Nebojte sa byť štastní. Zdieľajte s nami fotky na Facebooku a Instagrame a označte nás: #citajteSnami#kniznicaZilina#citamsKKZA. Viac informácií na webe knižnice.

Zapojiť sa môžete aj do súťaže:

Tvoríme vlastnú knihu - súťaž
Krajská knižnica v Žiline, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja vyhlasuje XXII. ročník medzinárodnej slovensko-česko-poľskej súťaže TVORÍME VLASTNÚ KNIHU s názvom: Moje mesto. Príbeh, ktorý sa možno nestal. Súťaží sa v troch kategóriách. I. kategória - deti do 12 rokov, II. kategória - deti a mládež od 13 do 16 rokov, III. kategória - deti a mládež špeciálnych ZŠ a zdravotne znevýhodnení do 20 rokov.
Do súťaže je možné sa zapojiť aj individuálne alebo maximálne v dvojčlenných autorských kolektívoch. Konečný termín odoslania prác do národného kola v Slovenskej republike je 31.3.2021. Bližšie informácie nájdete na stránke knižnice.

A nakoniec sú to výstavy, ktoré môžete zhliadnúť v Krajskej knižnici:

Kniha Horného Považia 2020 - výstava
Prezentácia nominovaných kníh do čitateľskej súťaže Kniha Horného Považia 2020. Súčasťou výstavy bude aj možnosť hlasovania za jednu knihu z oboch kategórii: beletria a odborná literatúra. Verejnosť môže hlasovať aj prostredníctvom online hlasovacieho lístka zverejneného na web stránke knižnice. Výstavu si môžete prísť pozrieť do Krajskej knižnice v Žiline od 2. marca do 11. apríla.

Dušan Makovický - výstava
Výstava pri príležitosti 155. výročia narodenia a 100. výročia úmrtia významnej osobnosti mesta Žilina. Dušan Makovický bol lekár, slovenský tolstojovec, autor literatúry faktu a prekladateľ. Predstavíme Vám život a tvorbu autora a jeho pôsobenie v Žiline. Výstavu si môžete prísť pozrieť do Krajskej knižnice v Žiline od 1. marca do konca mesiaca marec.

Photo gallery

TIK na Facebooku

SEARCH

Through
Add crossing points

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

FOTOGALÉRIA