Doprava v Žiline

O Žiline Základné údaje

Historické dokumenty a insígnie Historické dokumenty a insígnie

Ako sa dostať do Žiliny Ako sa dostať do Žiliny

Doprava Doprava v Žiline

Parkovanie Parkovanie a bezpečnosť


Doprava v Žiline

Mestská hromadná doprava v Žiline

Dopravu na linkách mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Žiline zabezpečuje 24 hodín denne Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. (DPMŽ). V každom vozidle sú vyhradené sedadlá pre starších, menej mobilných a nevidiacich cestujúcich a tak isto aj priestor pre detský kočík alebo invalidný vozík. Pri cestovaní linkami MHD Žilina platí časová tarifa (12 min., 60 min. a 24 hod.). Všetky cestovné lístky sú prestupné a platia vo všetkých spojoch v dennej aj nočnej doprave.
Ak necestujete často, môžete pri cestovaní využiť jednorazové cestovné lístky. Použiť môžete papierový cestovný lístok zakúpený pred nástupom do vozidla, elektronický cestovný lístok zakúpený prostredníctvom dopravnej alebo platobnej karty v označovači vo vozidle alebo SMS lístok zakúpený prostredníctvom Vášho mobilného telefónu zaslaním prázdnej SMS správy na číslo 1155. Ak cestujete s príručnou batožinou, môžete ušetriť použitím kombinovaného lístka.
Ak cestujete častejšie, využite možnosť cestovať lacnejšie kúpou predplatných cestovných lístkov, ktoré si zakúpite na predajnom mieste DMPŽ alebo prostredníctvom e-shopu na stránke www.dpmz.sk. Papierové cestovné lístky sa predávajú mimo vozidla (predajné automaty, zmluvní predajci a predajné miesta DPMŽ). V prípade nutnosti môžete využiť doplnkový predaj lístkov u vodiča.

Dopravný podnik mesta Žiliny, s.r.o.
Kvačalova 2, 010 01 Žilina
Tel.: +421 (0)41 566 01 11
E-mail: sekretariat@dpmz.sk
Web: www.dpmz.sk
vyhľadať spojenie vyhľadať spojenie DPMŽ

Ďalšie informácie pre motoristov nájdete v sekcii Služby pre motoristov.
Pohodlný odvoz na miesto určenia pre vás v Žiline zabezpečujú prevádzkovatelia taxislužieb

Fotogaléria

Na stiahnutie

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA