Cyklomapy Jánošíkov kraj

CYKLOMAPA JÁNOŠÍKOV KRAJ - CYKLISTICKÝ RAJ

Ponúkame Vám výsledok projektu značenia cyklotrás v regióne Malá Fatra a Kysuce. Spojením práce dvoch subjektov - mikroregiónu Bystrická dolina a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra vzniklo viac ako 600 km cyklotrás rôznej obtiažnosti.
Cyklotrasy v regióne Malej Fatry a Kysúc sú vhodné pre tých, ktorí radi obdivujú krásy prírody zo sedla bicykla. V mape nájdete okrem cyklotrás a ich dĺžky aj odporúčané atrakcie a zaujímavé miesta. Projekt cyklotrás bol realizovaný s finančnou podporou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra.

 

 

ČO V MAPE NÁJDETE?

Okrem iného aj ...

Kysuckú cyklomagistrálu
Obľúbenou trasou či už pre rodiny s deťmi alebo rekreačných cyklistov je Kysucká cyklomagistrála, ktorej prevažná časť vedie po novovybudovanom cyklochodníku z Krásna nad Kysucou do Vychylovky. Popri tejto trase nájdete náučný chodník v Zborove nad Bystricou, unikátny Slovenský orloj v Starej Bystrici či Múzeum kysuckej dediny v Novej Bystrici.

okruh Terchová - Kysuce - Zázrivá
Okruh Terchová – Kysuce – Zázrivá patrí obtiažnosťou medzi stredne ťažké trasy. Hoci sa trošku zapotíte, odmenou Vám budú jedinečné výhľady na Malú Fatru a Kysuce. Obdivovať možno architektúru miestnych obcí, kostol sv. Andreja Svorada a Beňadika v Radôstke či vyrezávaný betlehem v Terchovej.

Žilina - Terchová
Na tejto trase zažijete všetky tipy povrchov od asfaltu cez šotolinu až po hlinu. Ešte na začiatku cyklotúry môžete vyjsť na kopec Straník a vychutnať si úžasný výhľad na povodie Váhu, mesto Žilina aj na pohorie Malej Fatry.

okruh Vodné dielo Žilina
Už sa nemusíte rozhodovať medzi pobytom pri vode a návštevou pamiatok. Okruh Vodné Dielo Žilina Vám umožní oboje. Ľahká cyklotrasa s minimálnym prevýšením vhodná aj pre najmenších Vás zavedie okolo Vodného Diela až pod hrad Strečno alebo opačným smerom k hradnému parku Budatínskeho hradu.

okruh Vodná nádrž Nová Bystrica
Príjemná stredne ťažká trasa vedúca striedavo asfaltovou aj poľnou cestou. Nezabudnite sa zastaviť pri kostole v Riečnici, ktorý tu zostal ako pamiatka na zatopené obce pri budovaní priehrady.

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA