Ako sa dostať do Žiliny

O Žiline Základné údaje

Historické dokumenty a insígnie Historické dokumenty a insígnie

Ako sa dostať do Žiliny Ako sa dostať do Žiliny

Doprava Doprava v Žiline

Parkovanie Parkovanie a bezpečnosť


Ako sa dostať do Žiliny

Mesto Žilina leží na severozápade Slovenska - krajiny v srdci Európy. Slovenská republika (www.slovakia.travel) je rozdelená na osem samosprávnych krajov. Žilina je sídlom Žilinského samosprávneho kraja (www.regionzilina.sk) a zároveň bránou do turistického regiónu Horné Považie, ktorý tvoria okresy Žilina a Bytča

Autom / autobusom
Z dopravného hľadiska je mesto Žilina významným centrom dopravnej sústavy Slovenskej republiky. Cez mesto Žilina prechádzajú európske cestné trasy v smere západ - východ (E 50), sever - juh (E 75). V týchto trasách sú vo výstavbe diaľnice D1 a D3. 
Od roku 2010 je mesto spojené diaľnicou s Bratislavou

Vlakom
Mesto Žilina je systémom medzištátnych dráh napojené na európsky železničný systém. Diaľkové prepojenia európskeho významu sa využívajú v smere východ - západ (Bratislava - Trenčín – Žilina – Košice - Čierna nad Tisou; hranica ČR/SR - Púchov – Žilina – Košice - hranica SR/Ukrajina), sever - juh (Skalité – Čadca – Žilina – Martin – Banská Bystrica - Zvolen - Fiľakovo). Priame napojenie na Poľsko tvorí trať Žilina - Čadca - Zwardoň.
Trať (č. 126) regionálneho charakteru Žilina – Rajecké Teplice – Rajec s vlakovou súpravou nazývanou "Rajecká Anča", je zaradená do integrovanej dopravy pod názvom Žilinský regionálny integrovaný dopravný systém. Integrovaný systém je rozdelený do 7 tarifných pásiem s úplnou integráciou všetkých tarifných bodov na trati Žilina - Rajec. Lístky je možné zakúpiť v automatoch samostatne na vlak resp. kombinované lístky na mestskú hromadnú dopravu a vlak. Cena lístka závisí od jednotlivých tarifných pásiem.

CP Vyhľadanie autobusového a vlakového spojenia

Lietadlom
V Dolnom Hričove cca 15 km od Žiliny sa nachádza verejné medzinárodné letisko, ktoré je využívané na pravidelné a nepravidelné charterové lety v osobnej doprave. České aerolínie, a.s.  do júla 2012 prevádzkovali pravidelné linky na trase Žilina – Praha a odtiaľ do viacerých krajín sveta. Od augusta 2012 sú na základe rozhodnutia ČSA pravidelné lety medzi Prahou a Žilinou pozastavené a v súčasnosti prebieha projekt na ich opätovnú obnovu.

Fotogaléria

Na stiahnutie

TIK na Facebooku

VYHĽADAŤ SPOJE

Cez
Pridať prechádzajúce miesta

ŽILINA VIRTUÁLNE

ŽILINA VIRTUÁLNE

POČASIE

ŽILINA